אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרשת בזק: בקשה נוספת לגילוי מסמכים הוגשה לבית המשפט המחוזי בתל-אביב צילום: אלי דסה, יח"צ

פרשת בזק: בקשה נוספת לגילוי מסמכים הוגשה לבית המשפט המחוזי בתל-אביב

בעל מניות בבזק הגיש בפעם השנייה החודש בקשה לגילוי מסמכים בפרשה הנוגעים לקשר בין נושאי המשרות בבזק וב-yes לבין החברות עצמן. "מדובר בהפרות בוטות של חובות האמון שאין להן תקדים בשוק ההון הישראלי"

30.07.2017, 18:51 | נעמי צורף

בקשת גילוי מסמכים נוספת הוגשה היום (א') לבית המשפט המחוזי בתל-אביב. בבקשה שהוגשה על ידי בעל מניות בבזק, עו"ד עמית גנסין, מתבקש בית המשפט להורות על חשיפת מסמכים רבים שיוכלו לרמוז על הקשר בין נושאי המשרות בבזק ו-yes לבין החברות עצמן וזאת בעקבות הפרות חובת האמון "ברף החומרה הגבוה ביותר שניתן להעלות על הדעת".

קראו עוד בכלכליסט

"מדובר בהפרות בוטות וחריפות של חובות האמון שאין להן תקדים בשוק ההון הישראלי, המהוות גם עבירות פליליות חמורות, ואשר הביאו לפגיעה קשה הן במשיבות עצמן והן בחברות ציבוריות נוספות השולטות בבזק והמחזיקות במניותיה (כדוגמת בי קומיוניקיישנס בע"מ ואינטרנט גולד - קווי זהב בע"מ)", נכתב.

על פי הבקשה, נושאי המשרה המפרים הם: יו"ר דירקטוריון בזק ו-yes שאול אלוביץ', מנכ"לית בזק סטלה הנדלר, מנכ"ל yes רון אילון, היועצת המשפטית של קבוצת בזק עו"ד לינור יוכלמן, סמנכ"ל הכספים של yes מיכאל ניימן, חברת יורוקום תקשורת, אור אלוביץ' בנו של שאול המכהן כדירקטור בבזק ו-yes וכיו"ר הדירקטוריון של חלל, ועמיקם שורר שכיהן כדירקטור בבזק וחלל.

"נושאי המשרה המפרים פעלו תקופה ממושכת באופן שיטתי מתוך מטרה להיטיב עם חברות אחרות אשר בבעלותו של בעל השליטה בבזק, מר שאול אלוביץ', תוך פגיעה מכוונת בטובתן של בזק ו-yes, בהן הם מכהנים כנושאי המשרה הבכירים ביותר", נכתב בבקשה שהוגשה באמצעות באי כוחו של גנסין, עו"ד שלומי מושקוביץ, נתי פולינגר ואלינה מיל.

מימין: שאול אלוביץ מימין: שאול אלוביץ' ורון אילון | צילום: אלי דסה, יח"צ מימין: שאול אלוביץ

בין השאר מתבקש בית המשפט להורות על חשיפת המסמכים הבאים: הסכמי ניהול והסכמים למתן שירותים בין בזק ו-yes לבין נושאי המשרה המפרים; פירוט של "כל טובות ההנאה, מכל מין וסוג שהוא" אשר בזק ו-yes שילמו לנושאי המשרה המפרים החל מאוקטובר 2013 והלאה; כל הפרוטוקולים של ישיבות דירקטוריון בזק ודירקטוריון yes אשר עסקו בקביעת יעדי הבונוס לשנים 2013 ואילך של נושאי המשרה המפרים או בקביעת שיעור העמידה של נושאי המשרה מושא הבקשה באותם היעדים ובאותן השנים; כל תיעוד בכתב של המשא ומתן שהתקיים בין חברי הוועדה המיוחדת לבין נציגי יורוקום די.בי.אס בקשר עם עסקת בזק-yes או לבין נציגי חלל בקשר עם עסקת חלל-yes.

זו הפעם השנייה שבה גנסין מגיש בקשה לגילוי מסמכים בפרשת בזק, לאחר שמוקדם יותר החודש הגיש בקשה לגילוי מסמכים הנוגעים להתקשרות בין yes לבין חברת חלל תקשורת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות