אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ארז ויגודמן מצטרף למועדון של יצחק סוארי צילום: אוראל כהן

בלעדי לכלכליסט

ארז ויגודמן מצטרף למועדון של יצחק סוארי

ויגודמן מצטרף לקבוצת האחזקות אלייד, שמחזיקה בין השאר בצ'מפיון מוטורס, ויכהן בתפקיד ללא שכר. הוא התפטר בפברואר האחרון מתפקידו כמנכ"ל טבע בעקבות רכישת החטיבה הגנרית של חברת אלרגן

31.07.2017, 06:51 | גולן חזני

מנכ"ל טבע לשעבר ארז ויגודמן מצטרף לקבוצת האחזקות אלייד. ל"כלכליסט" נודע כי ויגודמן מונה לתפקיד יועץ בנושא אסטרטגיה לקבוצה. מדובר בתפקיד ללא שכר.

קראו עוד בכלכליסט

עוד נודע ל"כלכליסט" כי ויגודמן ימונה בנוסף לדירקטור ביבואנית הרכב צ'מפיון מוטורס, שבבעלות אלייד. החברה, שמנוהלת על ידי דן אורנשטיין, היא יבואנית מותגי המכוניות פולקסווגן וסקודה.

ארז ויגודמן, צילום: עמית שעל ארז ויגודמן | צילום: עמית שעל ארז ויגודמן, צילום: עמית שעל

יו"ר אלייד פרופ' יצחק סוארי נחשב מקורב לויגודמן. ההיכרות הראשונית בין השניים נעשתה בתקופה שבה סוארי שימש כמרצה של ויגודמן בחוג לכלכלה באוניברסיטת תל־אביב, שם למד ויגודמן לתואר ראשון.

אלייד היא אחת מקבוצות האחזקה הגדולות בישראל. הקבוצה מחזיקה בשליטה בחברת מטרופוליס, בצ'מפיון מוטורס, ביבואנית האלקטרוניקה והחשמל ניופאן, ברשת חנויות האלקטרוניקה א.ל.מ, ב־19% מקבוצת התשתיות והנדל"ן אשטרום, ב־45% ממניות חברת השילוח UPS ישראל ובנדל"ן בהיקף של מיליארדי שקלים בישראל ובאירופה. אלייד מוכרת לצרכן הישראלי מוצרים ושירותים בהיקף של כ־3.5 מיליארד שקל בשנה. הקבוצה מתאפיינת בהשקעות סולידיות והיא כמעט ואינה ממונפת.

איל ההון היהודי אהרן גוטווירט הקים את אלייד בתחילת שנות השישים. הוא נפטר בראשית שנות השמונים, ערירי וללא צאצאים. זמן קצר לפני מותו העביר את אלייד — אז בעלת זיכיון היבוא של פולקסווגן בישראל ו־40% מחברת אשטרום — לנאמנות הרשומה בחו"ל. ליו"ר חבר הנאמנים הוא מינה את איש אמונו חיים רובין. סוארי החליף את רובין ב־2006 ומונה לתפקיד ללא מגבלת זמן.

יו"ר אלייד יצחק סוארי. מקורב לוויגודמן, צילום: עמית שעל יו"ר אלייד יצחק סוארי. מקורב לוויגודמן | צילום: עמית שעל יו"ר אלייד יצחק סוארי. מקורב לוויגודמן, צילום: עמית שעל

ויגודמן התפטר מתפקידו כמנכ"ל טבע בפברואר השנה, לאחר שכיהן בתפקיד במשך שלוש שנים. עזיבתו של ויגודמן נעשתה בטונים צורמים, לאחר שדירקטוריון החברה הטיל עליו את האחריות לעסקת רכישת החטיבה הגנרית של חברת אלרגן תמורת 40.5 מיליארד דולר — עסקת הרכישה הגדולה ביותר שחברה ישראלית ביצעה אי פעם. העסקה נחשבת לכישלון, שכן שהמימון שלה מעיק על טבע והביא לירידה דרמטית בשווי החברה. ויגודמן טען בישיבת ההדחה כי יש לאפשר לו להמשיך להוביל את החברה.

טבע לא מינתה עד היום מחליף רשמי עבור ויגודמן, שאת מקומו ממלא המנכ"ל הזמני פרופ' יצחק פטרבורג.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות