אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סכסוך נוסח מצלאוי: כולם רוצים למכור מניות צילום: עמית שעל

סכסוך נוסח מצלאוי: כולם רוצים למכור מניות

אליהו קנפלר המחזיק ב־37% מחברת הבנייה דורש מסמי מצלאוי המחזיק ב־45% לרכוש את אחזקותיו

31.07.2017, 07:33 | אלי שמעוני

סכסוכים בין בעלי מניות בחברות ציבוריות הם לרוב על רקע קרבות שליטה, כשכל צד רוצה להשתלט על החברה - אך לא כך במצלאוי. במסגרת סכסוך הבעלים בחברת הבנייה, כל צד רוצה למכור את מניותיו לצד השני.

קראו עוד בכלכליסט

אליהו קנפלר, המחזיק ב־37% מחברת הבנייה, דורש מסמי מצלאוי, המחזיק בכ־45%, לרכוש את אחזקותיו. קנפלר, המשמש יו"ר מצלאוי זה כארבעה חודשים, הגיע לחברה בתחילת 2016. הסכם ההשקעה של קנפלר נחתם במטרה לחלץ את החברה ממצוקת נזילות שאליה נקלעה.

סמי מצלאוי, צילום: עמית שעל סמי מצלאוי | צילום: עמית שעל סמי מצלאוי, צילום: עמית שעל

ההסכם בנוי משני שלבים עיקריים: הראשון,שאותו ביצע קנפלר: הזרמה של 43.7 מיליון שקל לחברה בתמורה להקצאה של 7.04 מיליון מניות של מצלאוי (37%). שלב זה הורכב מכמה פעימות, שהושלמו בתחילת 2017. השלב השני כלל רכישת מניות מבני הזוג קלרה וסמי מצלאוי. לפי ההסכם, בשלב זה קנפלר אמור היה לרכוש את מקלרה וסמי מצלאוי 1.61 מיליון מניות תמורת 10 מיליון שקל. חלק זה משקף מחיר של 6.2 שקלים למניה — גבוה בכ־50% מהמחיר בבורסה. קנפלר לא העביר את התשלום.

מדיווח של החברה לבורסה עולה שהזוג מצלאוי נתן "כמחווה של רצון טוב ולפנים משורת הדין" לשותפות של קנפלר ארכה להשלמה של רכישת המניות. בתגובה שלחה השותפות מכתב עם דרישה להיפרד, תוך מתן אולטימטום עד אמצע השבוע הזה להגיש הצעה לרכישת מלוא המניות של קנפלר, לפני שיפנו להליכים משפטיים.

מצלאוי נסחרת בבורסת תל אביב לפי שווי של 84 מיליון שקל. מניותיה נסחרות מתחת להון העצמי שלה, שעמד בסיום הרבעון על 103.8 מיליון שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות