אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בגלל המצב הביטחוני: חלק מחברות השכרת רכב בעולם לא מכבדות רישיון נהיגה ישראלי צילום: בלומברג

בגלל המצב הביטחוני: חלק מחברות השכרת רכב בעולם לא מכבדות רישיון נהיגה ישראלי

במדינות מסוימות כמו יוון ואיטליה התגלו מקרים שבהם סורבו בעלי רישיון נהיגה ישראלי, אף שהוא תקף במדינתם. משרד התחבורה יצא בנוהל חדש לפיו הוא ינפיק אישור בינ"ל לשוהים בחו"ל

31.07.2017, 08:12 | תומר הדר

משרד התחבורה יוצא בימים אלה בנוהל מיוחד לאימות רישיונות נהיגה לשוהים בחו"ל, בעקבות מקרים רבים שבהם גופי השכרת רכב בעולם סירבו להכיר ברישיון הנהיגה הישראלי, למרות ההבנות הקיימות בין משרד התחבורה לרבים ממקבליו בעולם.

קראו עוד בכלכליסט

מפניות שהגיעו ל"כלכליסט" עולה כי למרות ההסכמות בין משרד התחבורה הישראלי ובין מקביליו בעולם, במדינות מסוימות כמו יוון ואיטליה התגלו מקרים שבהם גופי השכרת רכב סירבו להכיר ברישיון הנהיגה הישראלי, אף שהוא תקף במדינתם.

השכרת רכב בחו"ל. לא כל הגופים הפרטיים מכבדים את רישיון הנהיגה הישראלי, צילום: בלומברג השכרת רכב בחו"ל. לא כל הגופים הפרטיים מכבדים את רישיון הנהיגה הישראלי | צילום: בלומברג השכרת רכב בחו"ל. לא כל הגופים הפרטיים מכבדים את רישיון הנהיגה הישראלי, צילום: בלומברג

על פי פרסומי משרד התחבורה, במקרה שאזרח ישראלי שוהה בחו"ל במסגרת טיול ונדרש לאימות של רישיון הנהיגה, הוא יכול לפנות רשמית למשרד החוץ הישראלי ולצרף בקשה אישית לאימות רישיון הנהיגה, הכוללת פרטי תעודת זהות, שם ומספר רישיון. משרד החוץ ידאג לאמת את המידע מול משרד התחבורה וינפיק אישור בינלאומי לרישיון הנהיגה בתוך פרק זמן קצר.

מדינות רבות אינן דורשות מתיירים ישראלים רישיון בינלאומי ומסתפקות ברישיון הישראלי, לפחות למשך שלושה חודשים מיום הכניסה למדינה. עם מדינות אלה נמנות ארצות הברית, יוון, איטליה, גרמניה, הולנד, ספרד, פורטוגל וצרפת. עם זאת, קיימת האפשרות שגורמים פרטיים לא יכבדו את רישיון הנהיגה הישראלי. לדברי גורמים בענף השכרת הרכב, לאחרונה חלה עלייה מסוימת במקרים אלה, בין היתר מסיבות שאינן קשורות דווקא בנהלים, אלא במצב הביטחוני.

על פי הערכות של רשות שדות התעופה, כמיליון וחצי ישראלים יוצאים בחודשים יולי־אוגוסט את שערי הארץ. על פי הערכות בענף ההשכרה, יותר כ־30% מהם צפויים לשכור מכונית, ודווקא בחודשים אלה חווים ישראלים קשיים בהשכרת רכב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות