אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שופרסל דוחה בחודש את המועד להשלמת עסקת רכישת ניו פארם - עד לקבלת אישור הממונה על ההגבלים צילום: אוראל כהן

שופרסל דוחה בחודש את המועד להשלמת עסקת רכישת ניו פארם - עד לקבלת אישור הממונה על ההגבלים

הצדדים הסכימו לתקן את ההסכם ולדחות את השלמת העסקה עד ל-31 באוגוסט. רשות ההגבלים העסקיים בודקת את השפעות העסקה על שופרסל החולשת כבר על 272 סניפים

31.07.2017, 10:09 | נורית קדוש

שופרסל דוחה המועד האחרון להשלמת העסקה לרכישת ניו פארם. החברה הודיעה הבוקר כי בהמשך להסכם שחתמה עם המשביר 365, לרכישת כל מניותיה בניו פארם דראגסטורס הסכימו אתמול הצדדים לתקן את ההסכם ולדחות עד ליום 31 באוגוסט 2017 את התקופה לקבלת אישור הממונה. עוד הסכימו הצדדים, לדחות את מועד מסירת דוח הכספי ביניים של ניו פארם לחברה עד ליום 25 באוגוסט 2017 וכן לתקן את המועד האחרון ביחס לתנאי המפסיק שעניינו "שינוי מהותי לרעה״, כך שהמועד הרלוונטי יהיה 30 באוגוסט 2017.

קראו עוד בכלכליסט

סניף ניו פארם , צילום: אוראל כהן סניף ניו פארם | צילום: אוראל כהן סניף ניו פארם , צילום: אוראל כהן

כזכור, בחודש מאי, חודשים לאחר שחשפה כי פנתה למשביר לצרכן והחלה בביצוע בדיקות היתכנות ראשוניות לרכישת רשת ניו פארם וכשבוע לאחר שהודיעה כי מתקיים משא ומתן מתקדם עם המשביר לרכישת ניו פארם תמורת 115-135 מיליון שקל, חתמה שופרסל על הסכם לרכישת מלוא המניות חברת הפארם בתמורה ל-118 מיליון שקל. לחברה גרעון בהון החוזר בגובה 68 מיליון שקל, כך שהסכום משקף תמורה כוללת בסך 186 מיליון שקל.

כעת ההסכם נמצא בבחינת רשות ההגבלים העסקים הבודקת את השפעות העסקה שתעניק לשופרסל החולשת על מכירות בהיקף 12 מיליארד שקל בשנה ופריסה ארצית של 272 סניפים, אחיזה ב-67 סניפים נוספים שמכירותיהם הסתכמו בשנה החולפת ב-711 מיליון שקל. ניתן להעריך כי אם תאושר העסקה, יהיה הדבר תחת מגבלות הנוגעות למכירת חלק מהחנויות באזורים שונים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות