אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טסה לבד? בחברת התעופה ההודית לא תצטרכי להצטופף במושב האמצעי צילום: Getty

טסה לבד? בחברת התעופה ההודית לא תצטרכי להצטופף במושב האמצעי

חברת ויסטארה ההודית משיקה שירות חדש שמטרתו לספק ביטחון מירבי לנשים שטסות לבד. נוסף על בחירת המושב זוכות הנשים לסיוע באיסוף המזוודות ובמציאת מונית. המהלך מנסה להילחם בשם שיצא לתחבורה הציבורית ההודית כמסוכנת לנשים

31.07.2017, 12:05 | שירות כלכליסט

חברת תעופה בהודו מנסה להילחם במוניטין של המדינה כמקום שבו עדיף לנשים לא לנסוע לבד בתחבורה ציבורית, ומאפשרת לנשים הטסות לבד לבחור מראש את המושב.

קראו עוד בכלכליסט

היוזמה אמורה לאפשר להן להימנע מהמושב האמצעי השנוא לרוב ולהסתפק במושב ליד החלון או המעבר.

אילוסטרציה, צילום: Getty אילוסטרציה | צילום: Getty אילוסטרציה, צילום: Getty

החברה, ויסטארה (Vistara), השיקה את השירות החדש הנקרא Woman Flyer בחודש מרץ. במסגרת השירות הנשים זוכות גם לסיוע באיסוף המזוודות ובמציאת תחבורה למלון. החברה מאפשרת לנוסעות לבחור את המושב המועדף עליהן בעת הזמנת הטיסה, אך בויסטארה מדגישים כי גם אם לא נבחר מושב מראש, בשלב הצ'ק אין יציעו לנוסעת רק "מושב ליד החלון או במעבר".

בנוסף, לאחר הנחיתה ביעד, ימתינו לנוסעות עובדים של החברה שיסייעו להן באיסוף המזוודות ובמציאת מונית. עם זאת, בחברה לא ציינו האם העובדים המדוברים יהיו גם נשים.

השירות החדש, שלפי הדיווחים כבר משמש בין 75 ל-100 נשים ביום, מוגדר כראשון מסוגו בעולם. בשלב זה הוא מוצע רק בטיסות מקומיות בהודו, אך בהמשך מקווים בחברה להתרחב גם לטיסות בינלאומיות. "הצוות שלנו מיומן בסיוע לנשים שטסות לבדן", מסר סנג'יב קאפור, הסמנכ"ל המסחרי של החברה. "השירות הזה מהווה מאמץ כן להבטיח את שלוות הנפש של הלקוחות הנשים שלנו".

החשש בנוגע לבטיחות של נשים המטיילות בהודו גבר בשנים האחרונות לאחר שורה של מקרי אונס שזכו להד תקשורתי ברחבי העולם. עד כדי כך שמשרד החוץ הבריטי פרסם אזהרת מסע לנשים. "נשים צריכות לשמור על זהירות בעת ביקור בהודו", נכתב באזהרה. "התקפות מיניות על נשים באזורי תיירות ובערים מצביעים על כך שנשים זרות נמצאות בסכנה".

מאמצים נוספים לשיפור הביטחון של הנשים כללו השקת קרונות רכבת לנשים בלבד ואפילו שירות מוניות בדלהי לנשים בלבד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות