אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שר הכלכלה מאיים למשוך את רפורמת התמרוקים מחוק ההסדרים צילום: אוראל כהן

שר הכלכלה מאיים למשוך את רפורמת התמרוקים מחוק ההסדרים

השר האלי כהן אמר היום כי אין לא יאשר "רפורמה חצי אפויה" ובכך התכוון להחרגות שהכניס משרד הבריאות בנושא יבוא מקביל למוצרי ילדים ותינוקות, מוצרים לשימוש בחלל הפה ומוצרי הגנה מפני השמש

31.07.2017, 17:39 | אורנה יפת

רוח גבית מצידו של שר הכלכלה והתעשייה אלי כהן ליבואנים המקבילים: השר מאיים למשוך את רפורמת התמרוקים מחוק ההסדרים במידה ומשרד הבריאות לא יסיר את ההחרגות בתקנות רפורמת התמרוקים המתייחסות לייבוא מקביל של מוצרי ילדים ותינוקות, מוצרים לשימוש בחלל הפה, ומוצרי הגנה מפני השמש. "לא נאשר רפורמה חצי אפויה", אמר כהן והוסיף, "ככל שהתקנות לא יתוקנו מול משרד הבריאות לא נהסס למשוך את החקיקה".

קראו עוד בכלכליסט

בהמשך לחקיקה שקודמה על ידי משרדי הכלכלה והאוצר אומר שר הכלכלה והתעשייה אלי כהן "התקנות האמורות הן הזדמנות היסטורית לשים סוף לבלעדיות של היבואנים. במשך שנים היבואנים הבלעדיים גוזרים קופון על הצרכן הישראלי, מנצלים בלעדיות בייצוג מותגים בינלאומיים וגובים מחירים מופרזים מהצרכן. הגיעה העת לשבור את המונופול"

שר הבריאות יעקב ליצמן ושר הכלכלה אלי כהן. "הגיע הזמן לשבור את המונופול", צילום: דוברות המפלגה כולנו, עמית שעל שר הבריאות יעקב ליצמן ושר הכלכלה אלי כהן. "הגיע הזמן לשבור את המונופול" | צילום: דוברות המפלגה כולנו, עמית שעל שר הבריאות יעקב ליצמן ושר הכלכלה אלי כהן. "הגיע הזמן לשבור את המונופול", צילום: דוברות המפלגה כולנו, עמית שעל

לצערי, ישנם גורמים עסקיים בשוק אשר פועלים ליצור יתרונות לגודל, שלא במטרה להיות תחרותיים כלפיי הצרכן, אלא בכוונה לגבות מחירים מופרזים. זאת, תוך ניצול האופי הייחודי של השק הישראלי כ"כלכלת אי". זאת בנוסף לחסמים רגולטורים, להם אחראית הממשלה, שלא קודמו בצורה מספקת בעבר, תורמים לריכוזיות בשוק".

עוד הוסיף כהן: "במשרד הבריאות מכירים את הסטטיסטיקה כמונו. סל המוצרים הישראלי גבוה בכ-19% בהשוואה ל-OECD ו-50% מאזרחי ישראל מרוויחים מתחת ל-7,000 שקל מדי חודש. מטרתנו לפעול בכל האמצעים ולדאוג לכך שמי שיוצא לעבוד יתפרנס בכבוד"⁠⁠⁠⁠.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות