אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האקרים פרצו למחשבי HBO וגנבו מידע על הפרק הבא של משחקי הכס צילום: HBO

האקרים פרצו למחשבי HBO וגנבו מידע על הפרק הבא של משחקי הכס

עד עתה עלו ברשת חומר כתוב שקשור לפרק הרביעי בעונה החדשה של משחקי הכס שישודר בשבוע הבא, וכן פרקים שלא שודרו מהסדרות Ballers ו-Room 104

01.08.2017, 10:23 | עומר כביר

פריצת למערכות המחשוב של HBO הובילה לדליפת מידע חשאי על הפרק הבא של משחקי הכס, וכן פרקים עתידיים של סדרות אחרות – כך חשף מגזין הבידור Entertainmnet Weekly. ב-HBO אשרו שהאקרים חדרו למחשביהם וגנבו משם מידע.

קראו עוד בכלכליסט

לפי הדיווח, עד עתה עלו ברשת חומר כתוב שקשור לפרק הרביעי בעונה החדשה של משחקי הכס, שישודר בשבוע הבא, וכן פרקים שלא שודרו מהסדרות Ballers ו-Room 104.

לטענת ההאקרים, יש בידם 1.5 טרה-בייט של מידע ובכוונתם לפרסם חומרים נוספים "בקרוב". עד עתה, לא הודלפו פרקים עתידיים של משחקי הכס, ולא ברור האם הפורצים מחזיקים בפרקים שכאלו.

"היתה מתקפת סייבר נגד החברה, שהביאה לגניבת מידע, כולל מידע על תוכניות", כתב יו"ר ומנכ"ל HBO, ריצ'ארד פלפלר, באימייל שנשלח לעובדים ושהגיע לידי Entertainemt Weekly. "כל חדירה מסוג זה משבשבת ומטרידה את כולנו. ההנהגה הבכירה והצוות הטכנולוגי המעולה שלנו, ביחד עם מומחים חיצוניים, עובדים מסביב לשעון כדי להגן על האינטרסים המשותפים שלנו. המאמצים הם הרקוליניים".

משחקי הכס עונה 7, ב-HBO, צילום: HBO משחקי הכס עונה 7, ב-HBO | צילום: HBO משחקי הכס עונה 7, ב-HBO, צילום: HBO

המידע הראשוני על הפריצה התקבל במייל אנונימי שנשלח לכתבים בארה"ב. "היי לכל המין האנושי", נכתב שם. "הפריצה הכי גדולה בעידן הסייבר מתרחשת. איך קוראים לה? הו שכחתי להגיד. זה HBO ומשחקי הכס......!!!!!! יש לכם מזל להיות החלוצים הראשונים לחזות ולהוריד את הדליפה. תיהנו ותפיצו. מי שיפיץ טוב, נתראיין אצלו. HBO נופלת".

מ-HBO נמסר בתגובה: "HBO חוותה לאחרונה מתקפת סייבר, שהביאה לחשיפה מידע. מיד התחלנו בחקירת התקרית ואנחנו עובדים כוחות אכיפת החוק וחברות סייבר חיצוניות. הגנה על מידע נמצאת בראש סדר העדיפויות של HBO, ואנחנו מתייחסים ברצינות לאחריות שלנו להגן על המידע שיש לנו".

HBO היא לא חברת התוכן הראשונה שנפלה קורבן לגניבת מידע. באפריל, האקר פרץ לשרתי חברת הפקה שעבדה עם נטפליקס, גנב פרקים עתידיים של סדרות, בהם גם פרקים מהעונה החדשה של "כתום זה השחור החדש", ודרש תשלום כופר על מנת שלא להפיץ אותם ברשת.

כשבועיים לאחר מכן, טען האקר שגנב את הסרט החדש בסדרת שודדי הקאריביים, ודרש מדיסני תשלום כופר כדי שימנע מהפצתו. עם זאת, דיסני טענה שמדובר בהונאה.

פריצת התוכן המפורסמת ביותר התרחשה ב-2014, כשהאקרים שפעלו בשירות קוריאה הצפונית פרצו למערכות המחשוב של אולפני סוני גנבו מידע רב, כולל מידע רגיש על מגעים שניהלה החברה ומשכורות עובדים, ואיימו שיפיצו אותו עם סוני לא תבטל את הפצת הסרט "ראיון סוף" שלועג למנהיג קוריאה הצפונית קים ג'ונג און. סוני נכנעה וביטלה את הפצת הסרט באולמות קולנוע, אך העלתה אותו לצפייה בתשלום ברשת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות