אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשמית: לוס אנג'לס תארח את האולימפיאדה ב-2028 צילום: איי פי איי

רשמית: לוס אנג'לס תארח את האולימפיאדה ב-2028

לוס אנג'לס הגיעה להסכם עם מנהיגי הוועד האולימפי שיסלול את הדרך לבחירתה כמארחת המשחקים ב-2028 ולא ב-2024. העירייה תקבל מהוועד האולימפי הבינלאומי כ-2 מיליארד דולר. פריז תארח את אולימפיאדת 2024

01.08.2017, 10:53 | שירות כלכליסט
לוס אנג'לס הכריזה רשמית כי הגיעה להסכם עם מנהיגי הוועד האולימפי שיסלול את הדרך לבחירתה כמארחת המשחקים ב-2028 ולא ב-2024. העסקה תחזיר את האולימפיאדה לדרום קליפורניה בפעם השלישית, לאחר שלוס אנג'לס כבר אירחה את האירוע ב-1932 וב-1984. בעקבות זאת, פריז תארח את אולימפיאדת 2024.

קראו עוד בכלכליסט

ההכרזה שלוס אנג ההכרזה שלוס אנג'לס תקבל גישה למימון עבור תכניות ספורט לנוער לפני האולימפיאדה מהווה ניצחון משמעותי לראש העיר אריק גרסטי | צילום: איי פי איי ההכרזה שלוס אנג

בחירת המארחת ל-2024 החלה כמכרז פשוט, אך הכל השתנה ביוני כשבוועד האולימפי הבינלאומי (IOC) החליטו שמכיוון שיש רק שתי מועמדות חזקות, עדיף לנקוט בצעד יוצא הדופן ולבחור באחת מהערים לאירוח 2024 ובשנייה לאירוח האוליממפיאדה הבאה. ההערכה הייתה כי לוס אנג'לס תסכים לאירוח האולימפיאדה השנייה, זאת לאחר שהמארגנים המקומיים הביעו נכונות לשקול את האפשרות. לעומת זאת, בפריז הביעו התנגדות להמתנה 4 שנים נוספות.

הפעם האחרונה שבה ארה"ב אירחה את האירוע הייתה ב-1996 באטלנטה. כמו כן, אולימפיאדת החורף ב-2002 התקיימה בסולט לייק סיטי.

על פי תנאי חוזה העיר המארחת 2028 (Host City Contract 2028), הוועד האולימפי הבינלאומי יעביר כספים לוועדה המארגנת של לוס אנג'לס בשל תקופת התכנונים הארוכה יותר וכדי להגדיל את ההשתתפות והגישה לתכניות ספורט לנוער בעיר בשנים עד האולימפיאדה. התרומה של הוועד האולימפי תעמוד על 1.8 מיליארד דולר, ויש לה פוטנציאל לצמוח ל-2 מיליארד דולר, כך לפי הערכות ועדת ההצעה של לוס אנג'לס, בהתבסס על השווי המוערך של חוזי הספונסרשיפ הקיימים שיחודשו וחוזי שיווק פוטנציאלים חדשים.

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ היה "מעורב באופן אישי" בהפיכת ההצעה של לוס אנג'לס להצעה אמריקאית אמיתית, כך לפי הצהרה המאשרת את כוונות העיר.

ההכרזה שלוס אנג'לס תקבל גישה למימון עבור תכניות ספורט לנוער לפני האולימפיאדה מהווה ניצחון משמעותי לראש העיר אריק גרסטי, זאת מכיוון שהציב זאת כיעד כבר בחודש מאי בתמורה להסכמה לדחות את האירוח לאולימפיאדה הבאה. נשיא הוועד האולימפי תומאס באך, טען בתחילה כי לא יסכים לדרישה, שכן לוס אנג'לס כבר קיבלה את ה"מתנה" של אירוח האולימפיאדה. "זהו יום היסטורי עבור לוס אנג'לס, עבור ארה"ב ועבור התנועה האולימפית והפראולימפית ברחבי העולם", מסר גרסטי. "היום נקטנו בצעד משמעותי לעבר החזרת המשחקים לעיר שלנו לראשונה מזה דור, ולפתיחת פרק חדש בסיפור האולימפי העל זמני של לוס אנג'לס. ההסכם הזה עם הוועד האולימפי יאפשר לנו לזרוע מורשת של תקווה והזדמנויות שירוממו את כל הקהילות בלוס אנג'לס - לא בעוד 11 שנים, אלא כבר מעכשיו ובשנים עד האולימפיאדה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות