אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
העיצומים במשרד החוץ עלולים לבטל נסיעות של בני נוער לפולין צילום: משה מילנר

העיצומים במשרד החוץ עלולים לבטל נסיעות של בני נוער לפולין

העיצומים מנעו הנפקת דרכונים דיפלומטיים למאבטחים ובלעדי הליווי שלהם לא תתאפשר יציאת 70 משלחות אשר מונות 8,169 תלמידים ומלווים, לפולין

01.08.2017, 13:11 | ספי קרופסקי
משרדי האוצר והחינוך יגישו בשעות הקרובות (ג') בקשה לבית הדין לעבודה להוצאת צווי מניעה נגד העיצומים שבהם נוקטים חלק מעובדי משרד החוץ. הבקשה הוגשה עקב החשש שהעיצומים של עובדי המשרד עלולים לגרום לביטול נסיעתן של משלחות הנוער לפולין המתוכננות לצאת החודש.

קראו עוד בכלכליסט

בשבוע שעבר קיבל משרד החינוך מכתב מהיחידה לאבטחת אישים ומשלחות לפיו לא יתאפשר להם ללוות את המשלחות השנה. זאת בגלל שהעיצומים במשרד החוץ גרמו לכך שלא הונפקו למאבטחים דרכונים דיפלומטיים על ידי חטיבת הדרכונים במשרד החוץ כפי הנהוג. ביחידה הובהר כי ללא הדרכונים הדיפלומטיים, לא תתאפשר יציאתם של המאבטחים לפולין. משלחות הנוער מחויבות לצאת עם אבטחה, ובלעדיה – חל איסור עליהן לצאת.

שמואל אבואב, מנכ"ל משרד החינוך, צילום: שאול גולן שמואל אבואב, מנכ"ל משרד החינוך | צילום: שאול גולן שמואל אבואב, מנכ"ל משרד החינוך, צילום: שאול גולן

מנכ"ל משרד החינוך שמואל אבואב שיגר בשבוע שעבר מכתב בנושא למנכ"ל משרד החוץ יובל רותם ובו התריע על כך שהמסעות לפולין עלולים להתבטל. המנכ"ל אבואב מציין במכתב שהגיע לידי "כלכליסט" כי "איסור יציאה של משלחות אשר נדרשות לליווי השב"כ, מחייב את משרד החינוך באופן מוחלט וזאת בהתאם להחלטת הממשלה. מכאן, שבמידה שלא יונפקו דרכונים דיפלומטיים למאטבחי המשלחות, יאלץ משרד החינוך לבטל את המשלחות אשר מתוכננות לצאת במהלך אוגוסט 2017. מדובר ב-70 משלחות אשר מונות 8,169 תלמידים ומלווים. אי יציאת המשלחות כרוכה בפגיעה חינוכית, ערכית וכלכלית למשרד החינוך, לבתי הספר, לתלמידים ולמשפחות".

עוד מדגיש אבואב במכתבו כי מדובר גם בפגיעה כלכלית למשפחות התלמידים שכן הם כבר שילמו סכום של כ-5,000 שקל לתלמיד לחברות הנסיעות. לפי משרד החינוך, לא ניתן להחזיר את הסכום ששולם ולבטל את ההזמנות הכוללות טיסות, מלונות ושירותי קרקע. לפי החישוב שנערך במשרד, מדובר בנזק כלכלי של כ-40 מיליון שקל.

אבואב ביקש את התערבות מקבילו במשרד החוץ וכן "הנחיית גורמי המקצוע במשרד החוץ לסייע בהנפקת הדרכונים הנדרשים למאבטחי משלחות הנוער לפולין על מנת למנוע פגיעה בפרויקט ערכי, חינוכי וחשוב זה. יש לציין כי במהלך חודשים ספטמבר עד נובמבר מתוכננות ליציאה עוד 164 משלחות, בהשתתפות 20,341 תלמידים ומלווים. בקשתנו הינה לאפשר את הטיפול בהנפקת דרכוני המאבטחים לכל משימות שיגור המשלחות לפולין עד סוף השנה במהלך קיום העיצומים".

תגובת ועד העובדים של משרד החוץ: "שירות החוץ הישראלי בסכנה – שלוש שנים אחרי שהחל סכסוך העבודה, לא היתה לעובדי משרד החוץ שום ברירה, אלא לפתוח בעיצומים הכוללים אי הנפקת דרכונים דיפלומטיים לגורמי חוץ. אנו מצרים על הפגיעה בציבור אולם לעובדי המשרד לא נותרה ברירה אלא נקיטת צעדים שיעלו את המשבר לסדר היום. אנו קוראים למשרד האוצר ליישם סוף כל סוף את ההסכם עליו הסכים לפני ארבעה חודשים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

10 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה