אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גבי אדרי מעכב תשלום למחזיקי האג"ח: "לא יודע מה לומר לכם היום"

גבי אדרי מעכב תשלום למחזיקי האג"ח: "לא יודע מה לומר לכם היום"

בעל השליטה בחברת אדריאל פנה למחזיקים בבקשה לדחייה נוספת במועד החזר החוב, העומד על 100 מיליון שקל. המחזיקים הקימו נציגות שתנהל מו"מ על תנאי הדחייה

01.08.2017, 17:15 | אורן פרוינד

גבי אדרי, בעל השליטה בחברת אדריאל שחייבת למחזיקי האג"ח 100 מיליון שקל ואינה עומדת בהחזרים לעת עתה, ניצב אתמול מול מחזיקי האג"ח חסר אונים. אדריאל הייתה אמורה לבצע את התשלום האחרון על סך 102 מיליון שקל למחזיקי האג"ח עוד ב-10 ביולי, לאחר מכן דחתה אותו ל-31 ביולי, ואתמול שוב ביקש אדרי דחייה נוספת מהמחזיקים. 

קראו עוד בכלכליסט

"לא יודע מה לומר לכם היום" אמר אדרי למחזיקים ששאלו מה יהיה עם התשלום. אדריאל הייתה אמורה לשלם למחזיקי האג"ח מכספי עסקה שבה הייתה אמורה למכור אתץ הנכס המרכזי שלה, קניון שמונה בקריית שמונה, לידי הכשרה ביטוח. העסקה הזו עלתה על שרטון לאחר שהשוכר העיקרי של הקניון, חברת מגה, הודיעה כי לא תשכור את השטחים בקניון.

לדברי אדרי, "במהלך החודשים האחרונים ניהלנו מו"מ ארוך ומייגע עם הכשרה ביטוח. מה שקרה שהיה גורם שנכנס ולא לקחנו אותו בחשבון. היינו אמורים לקבל הודעה ממגה שהם מאריכים את חוזה השכירות. הארכה נכנסת אוטומטית אם הם לא מודיעים כלום. מדובר ב-1,400 מטר שטח עיקרי בקניון. עד היום לא קיבלנו מהם מהם תשובה והיום העסקה הזאת מוקפאת", הסביר אדרי למחזיקים.

בסוף הישיבה יצא גבי אדרי מהחדר לאחר שביקש דחייה נוספת, עד לחודש אוקטובר. בחדר נשארו רק המחזיקים שכוללים את מגדל שוקי הון, מיטב דש, הראל ואלטשולר שחם. המחזיקים החליטו להקים נציגות משותפת שתנהל מו"מ מול אדרי ולהעניק דחייה של מספר ימים לתשלום. "החברה לא אומרת פה כלום", אמר אחד המחזיקים הגדולים בישיבה. מחזיק אחר אמר: "צריך לדרוש מהם תוספת של אחוז וחצי בחודש. מחזיק אחר, שהציע קנס של 3%, אמר: "צריך פה משהו מהיר ולא למשוך זמן. שבועות בודדים. אנחנו לא ננקוט הליכים והוא ישלם לנו תוספת בתשלום".

אדרי-אל, שפעילותה מתרכזת בצפון הארץ, פועלת בתחומי הייזום, הפיתוח, ההקמה, ההשכרה, הניהול וההחזקה של נדל"ן להשקעה, ובסוף מארס השנה החזיקה בשמונה נכסים בישראל. החברה נסחרת בבורסת תל אביב בשווי זעום של 30 מיליון שקל.

 

 

גבי אדרי גבי אדרי גבי אדרי

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות