אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אם.די.ג'י עזבה את ליפא ועמית לטובת צחי סולטן צילום: אריק שרוסטר

אם.די.ג'י עזבה את ליפא ועמית לטובת צחי סולטן

חברת הנדל"ן האמריקאית החלה לעבוד עם דיסקונט חיתום - לנוכח מחלוקות בעבודה מול ויקטורי של ליפא ועמית

02.08.2017, 08:01 | אורן פרוינד

אם.די.ג'י, שבבעלות איש הנדל"ן מניו יורק דיויד מרקס, הפסיקה את עבודתה עם חברת ויקטורי של רפי ליפא וגל עמית. בעקבות חילוקי דעות עברה חברת הנדל"ן האמריקאית לעבוד עם דיסקונט חיתום, שבשליטת צחי סולטן ובניהול לירן רזמוביץ.

קראו עוד בכלכליסט

נציג אם.די.ג'י בישראל גבי דרנוב, לשעבר אנליסט בכיר במידרוג וכיום עובד בוויקטורי, הודיע על התפטרותו מהחברה. משרד עורכי הדין שמעונוב ושות' ימשיך לייצג בישראל את החברה, שמחפשת נציג חדש.

אם.די.ג'י מפעילה בתי אבות ומלונות בניו יורק. החברה גייסה בישראל באמצעות ויקטורי שתי סדרות אג"ח של 540 מיליון שקל. החברה מדורגת A3  על ידי מדרוג, בין היתר בזכות פרויקט יזמי שהיא מבצעת לבניית מלון באזור האדסון יארד בניו יורק. האג"ח שלה נסחרות בתשואות של 4%-3.5%, שנחשבות בטווח סביר ביחס לדירוג האשראי של החברה.

מרקס עשוי להגיע בקרוב שוב לגיוס בשוק הישראלי. בימים אלה הוא שוקל כיצד להחליף הלוואת הבנייה של 90 מיליון דולר על המלון בהאדסון יארד. ההלוואה נלקחה ממויניאן, חברת נדל"ן נוספת שגייסה אג"ח בתל אביב. מרקס משלם על ההלוואה ריבית של 9% ומקווה להחליף אותה בהלוואה זולה יותר בישראל, לאחר שהנכס יושלם ויתחיל לפעול, לקראת סוף השנה. 

צחי סולטן , צילום: אוראל כהן צחי סולטן | צילום: אוראל כהן צחי סולטן , צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות