אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יהלום בגודל 51 קראט של חברת כרייה רוסית יוצע למכירה פומבית באינטרנט ויוצג בישראל צילום: בלומברג

יהלום בגודל 51 קראט של חברת כרייה רוסית יוצע למכירה פומבית באינטרנט ויוצג בישראל

היהלום הוא חלק מאוסף נדיר המכונה דיינסטי המוקדש לצאר פיוטר הגדול שבנה את סנט פטרבורג ולשושלת רומנוב ששלטה ברוסיה במשך 300 שנה. המחיר ההתחלתי - 10 מיליון דולר

02.08.2017, 12:49 | שירות כלכליסט
חברת הכרייה הרוסית אלרוסה (Alrosa) הודיעה כי במכירה פומבית מקוונת בנובמבר תציע אוסף נדיר של יהלומים מלוטשים, ביניהם יהלום ענק במשקל 51.38 קראט.

היהלום המלוטש והגדול בחיתוך עגול הוא בקוטר 2.5 ס"מ, והוא זהה בגודל שלו לעין אנושית. לדברי אלרוסה, שהיא בבעלות ממשלתית רוסית, ייתכן ומדובר ביהלום היקר שיוצר בהיסטוריה של רוסיה, וזאת בשל איכותו הגבוהה.

קראו עוד בכלכליסט

יהלום הענק שיימכר במכירה הפומבית המקוונת. בגודל של עין אנושית, צילום: רויטרס יהלום הענק שיימכר במכירה הפומבית המקוונת. בגודל של עין אנושית | צילום: רויטרס יהלום הענק שיימכר במכירה הפומבית המקוונת. בגודל של עין אנושית, צילום: רויטרס

המומחים של אלרוסה עבדו במשך שנה וחצי כדי לייצר 5 יהלומים מלוטשים עבור הקולקציה מיהלום רומנוב לא מלוטש במשקל 179 קראט, שנכרה באחד מהמכרות של החברה באזור יקוטיה במזרח רוסיה ב-2015. שאר היהלומים בקולקציה הם יהלום בחיתוך עגול במשקל 16.67 קראט, יהלום סגלגל במשקל 5.05 קראט, יהלום בצורת אגס במשקל 1.73 קראט ויהלום נוסף במשקל 1.39 קראט. החברה הודיעה כי הקולקציה תוצג בחודשים הבאים בישראל, הונג קונג ולאחר מכן בארה"ב.

על פי הצהרה שפרסמה אלרוסה, היצרנית הגדולה בעולם של יהלומים לא מלוטשים, הקולקציה, הנקראת דיינסטי (שושלת) מוקדשת לצאר פיוטר הגדול, שבנה את סנט פטרבורג, ולשושלת רומנוב ששלטה ברוסיה במשך 300 שנה.

המחיר ההתחלתי יעמוד על 10 מיליון דולר, צילום: בלומברג המחיר ההתחלתי יעמוד על 10 מיליון דולר | צילום: בלומברג המחיר ההתחלתי יעמוד על 10 מיליון דולר, צילום: בלומברג

ההחלטה של אלרוסה לייצר את היהלומים המלוטשים האלה ולמכור אותם באינטרנט תואמת למאמצים בתעשייה כולה בחיפוש אחר דרכים חדשות לשווק את המוצרים ולפתוח את השוק. אלרוסה ודה בירס, שלראשונה השנה מכרה במכירה פומבית אבנים מלוטשות, אחראיות למחצית מהיהלומים הלא מלוטשים בעולם.

אלרוסה חשפה את הקולקציה לתקשורת באירוע במלון במוסקבה, שם הודיע המנכ"ל סרגי איבנוב כי החברה מתכננת למכור את הקולקציה כולה ביחד. להערכתו, המחיר ההתחלתי צריך לעמוד על 10 מיליון דולר ומעלה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות