אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ההסתדרות: נשבית את הדרום אם לא יימצא פתרון לעובדי חיפה כימיקלים צילום: אוראל כהן

ההסתדרות: נשבית את הדרום אם לא יימצא פתרון לעובדי חיפה כימיקלים

עובדי החברה בצפון מאוגדים תחת כוח לעובדים, בעוד עמיתיהם בדרום מאוגדים תחת ההסתדרות. אם לא יימצא פתרון לפיטורי העובדי מתכוונת ההסתדרות להשבית את כל דרום הארץ ביום שלישי הקרוב. ניסנקורן: "נושיט יד לכל אפשרות שתציל את פרנסת העובדים"

02.08.2017, 13:25 | ליאור גוטמן

יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, הודיע לפני דקות אחדות כי מפעלי דרום הארץ יושבתו ביום ג', 8 באוגוסט, במידה ולא יימצא פתרון בסוגיית חיפה כימיקלים ויתקיימו שביתות סולידיות נוספות ברחבי הארץ. לחיפה כימיקלים 800 עובדים בישראל, 400 מהם המועסקים בדרום הארץ מועסקים בהסתדרות ואילו 400 המועסקים בצפון הארץ משתייכים לארגון כוח לעובדים. 

"מספיק עם הסחבת והברברת ודי למופע האווילות שקשור לטיפול בחיפה כימיקלים. מאות משפחות וכל כלכלת ישראל משלמות על כך מחיר כבד. אני מצפה מהצדדים, בהם נציגי הממשלה ובעלי החברה, למצוא פתרון מיידי. ההסתדרות תושיט יד לכל אפשרות שתציל את פרנסת העובדים. אם לא יימצא פתרון, ביום שלישי תהיה שביתה בכל אזור הדרום ושביתות סולידריות נוספות ברחבי הארץ", אמר ניסנקורן.

הפגנת עובדי חיפה כימיקלים בסמוך לקניון עזריאלי, באפריל האחרון, צילום: אמיר זיו הפגנת עובדי חיפה כימיקלים בסמוך לקניון עזריאלי, באפריל האחרון | צילום: אמיר זיו הפגנת עובדי חיפה כימיקלים בסמוך לקניון עזריאלי, באפריל האחרון, צילום: אמיר זיו

יו"ר התאחדות התעשיינים שרגא ברוש קרא גם הוא לממשלה למצוא פתרונות. "סגירת מפעל חיפה כימיקלים ופיטורי מאות עובדים, הם משל לאופן המבזה, המזלזל והמתעמר בו מתייחסים לתעשייה בישראל הנלקחת כמובנת מאליה וכמי שתספוג כל מכה ובאורח פלא תמשיך לשרוד".

לדבריו, "המקרה של חיפה כימיקלים מראה שלא כך המצב. על אף שהיה ברור לכל כי מבלי למצוא פתרון לטווח קצר וארוך להמשך אספקת האמוניה, המפעל לא יכול להמשיך ולהתקיים, לא נעשה דבר. כל הצדדים אשר יכלו להתערב ולהוביל להצלת המקום, עמדו מהצד וצפו בשקט במפעל הנלחם על חייו, עד אשר המפעל הגיע למסקנה כי כלו כל הקיצין ונאלץ להודיע על סגירתו. אם חפצי חיים אנחנו, ויש רצון אמיתי לראות בישראל תעשייה מצליחה ומשגשגת, הגישה הבסיסית כלפי המפעלים צריכה להשתנות מקצה לקצה. יש להתייחס לתעשייה הישראלית כפי שהיא - הקטר שמוביל את צמיחת המשק ומספק מאות אלפי מקומות תעסוקה בכל רחבי הארץ. יש לייצר לתעשייה סביבת עסקים אופטימאלית, עם ראייה לטווח ארוך ויציבות רגולטורית", סיכם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות