אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
צמיחה של 88% בשורת הרווח הרבעוני של אורבוטק

צמיחה של 88% בשורת הרווח הרבעוני של אורבוטק

החברה התעלתה על ציפיות האנליסטים: הרווח הרבעוני הסתכם ב-25 מיליון דולר או 67 סנט למניה, ההכנסות צמחו ב-7.5% ל-211 מיליון דולר

02.08.2017, 14:32 | ניר טל

חברת אורבוטק, תחת ניהולו של אשר לוי, מסכמת את הרבעון השני של 2017 עם עלייה בהכנסות וצמיחה מרשימה בשורת הרווח. החברה המפתחת מערכות ייצור ובדיקה לתעשיית האלקטרוניקה סיימה את התקופה עם רווח של 25 מיליון דולר לבעלי המניות, לעומת 13.3 מיליון דולר ברבעון המקביל - זינוק של 88%.  

קראו עוד בכלכליסט

הרווח המתואם למניה עמד על 67 סנט, מעל תחזיות האנליסטים שעמדו על 59 סנט למניה. ההכנסות הרבעוניות גדלו ב-7.5% והסתכמו ב-210.6 מיליון דולר, בקצה העליון של תחזיות החברה המוקדמות - וגם במקרה זה מעל צפי האנליסטים, שעמד על 205 מיליון דולר.

הכנסות החברה בתחומי המעגלים המודפסים (PCB) הסתכמו ב-82.5 מיליון דולר, לעומת 72.6 מיליון דולר ברבעון המקביל. ההכנסות בתחום הצגים השטוחים (FPD) הסתכמו בכ- 70 מיליון דולר לעומת 50 מיליון דולר ברבעון המקביל. מול עליות אלה, ההכנסות בתחום הסמיקונדוקטור (SD) ירדו ב-18.5% והסתכמו ב-55 מיליון דולר,  לעומת 67.5 מיליון דולר ברבעון המקביל. 

בעניין זה אומר רן ברקת, סמנכ"ל הכספים של אורבוטק, בשיחה עם "כלכליסט" שלוש החטיבות עשו רבעון טוב. תחום המעגלים המודפסים כולל טרנדים טכנולוגיים שדחפו את חטיבת הפעילות הזו לתוצאות טובות, הצגים השטוחים נתמכת על ידי טכנולוגיית ה-OLED והשוק הסיני". אשר לירידה בתחום הסמיקונדוקטור (SD) אמר ברקת כי "בתחום הזה ישנה דחייה של הזמנות ואנו רואים בשלב זה בצבר ההזמנות ביקוש גדול לאספקה במהלך הרבעון שלישי-רביעי".

בעקבות העלייה בשורה העליונה הסתכם הרווח הגולמי של החברה ב-98.6 מיליון דולר בהשוואה ל-90 מיליון דולר ברבעון המקביל, נתון המשקף שיעור רווחיות גולמית של 46.8% - גידול של 1% בהשוואה לשיעור הרווחיות ברבעון המקביל.

לעלייה ברווח תרמה גם ירידה משמעותית של 8 מיליון דולר (84%) בהוצאות המימון נטו של החברה, בזכות מימון מחדש שביצעה אורבוטק במהלך השנה שעברה, במסגרתו ביצעה הנפקת מניות וחוב (מבנק בריטי). המהלך חוסך לאורבוטק 10 מיליון דולר לשנה בתשלומי ריבית. נכון לסיכום הרבעון השני, אורבוטק מחזיקה בקופת מזומנים של 215 מיליון דולר.

באורבוטק מביעים אופטימיות גם לקראת המשך השנה, ונוקבים בהיקף הכנסות צפוי של 480-460 מיליון דולר במהלך המחצית השנייה. כמו-כן, בחברה צופים שיעור רווחיות גולמית של 47%-47.5%, שיפור של 1% במקרה האופטימאלי. תחזית זו נשענת על צבר הזמנות של אורבוטק (ללא ציון היקפו) ובעניין זה אומר ברקת "צבר ההזמנות שלנו מצביע על גידול בהזמנות העתידיות ולכן אנחנו מרגישים בנוח לתת תחזית למחצית שנה שהיא מאוד טובה עבורנו ולא לרבעון".

אשר לוי מנכ"ל אורבוטק אשר לוי מנכ"ל אורבוטק אשר לוי מנכ"ל אורבוטק

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות