אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שוברת שורות: ענקית הבידור AMC מתרסקת ב-26% בוול סטריט צילום: בלומברג

שוברת שורות: ענקית הבידור AMC מתרסקת ב-26% בוול סטריט

חברת AMC אינטרטיינמנט הולדינג, שבבעלות התאגיד הסיני דליאן וונדה, דיווחה למשקיעים כי תעבור להפסדים ברבעון השני; החברה מתכננת לפרסם את תוצאות הרבעון ביום שני הבא

02.08.2017, 16:38 | שירות כלכליסט

מניית AMC אינטרטיינמנט הולדינג (AMC Entertainment Holding), רשת בתי הקולנוע הגדולה בעולם, צונחת ב-26% בוול סטריט היום (ד'), זאת לאחר שהחברה, שבבעלות התאגיד הסיני דליאן וונדה, דיווחה למשקיעים כי תעבור להפסדים ברבעון השני. AMC מתוכננת לפרסם את תוצאות הרבעון ביום שני הבא.

קראו עוד בכלכליסט

החברה הודיעה כי אימצה תוכנית חיסכון בעלויות, בניסיון לפצות על ירידה במספר הצופים בקולנוע. התכנית הזו, שאמורה לספק לה חסכון של עד 30 מיליון דולר עד סוף השנה הנוכחית, כוללת צמצום מספר העובדים ושעות הפעילות. החברה הוסיפה כי לפי התחזית הנוכחית ההכנסות ברבעון ינועו בין 1.2-1.204 מיליארד דולר, זאת לעומת הכנסות של 764 מיליון דולר בשנה שעברה.

עם זאת, החברה הזהירה כי תדווח על הפסד של בין 178.5-174.5 מיליון דולר עבור הרבעון שהסתיים ביוני, זאת בעוד שהרווח עמד על 24 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. תחזיות האנליסטים מצפות להפסד של 5 מיליון דולר. לפי החברה, מכירות כרטיסי הקולנוע ברבעון נפלו ב-3.3% לעומת שנה קודם לכן. הקשיים של החברה הגיעו בעוד בעלת המניות הראשית, דליאן וונדה הסינית, החלה במכירת נכסיה בשל לחץ שהפעילה עליה הממשלה הסינית, ונסוגה מהאסטרטגיה האגרסיבית שאימצה במטרה להפוך לשחקנית מרכזית בהוליווד.

וונדה, ששילמה 2.6 מיליארד דולר עבור AMC ב-2012, היא גם הבעלים של אולפני הסרטים לג'נדרי. בחודש שעבר הודיעה AMC כי אינה נסמכת על מימון מצד וונדה להשלמת רכישות שביצעה לאחרונה, ביניהן הרשת היריבה קרמייק סינמס ושתי רשתות גדולות באירופה.

בית קולנוע של AMC , צילום: בלומברג בית קולנוע של AMC | צילום: בלומברג בית קולנוע של AMC , צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות