אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נתן חץ במגעים לרכישת עד מחצית מסוהו פולג

בלעדי לכלכליסט

נתן חץ במגעים לרכישת עד מחצית מסוהו פולג

תג המחיר שהצמידה אלקטרה נדל"ן שבשליטת גרשון זלקינד לחלקה בפרויקט מעמיד לו שווי של עד 280 מיליון שקל. אמות מציעה מחיר נמוך יותר, אך הפערים לא מפריעים לשיחות להימשך

03.08.2017, 06:57 | גולן חזני

אלקטרה נדל"ןשבשליטת גרשון זלקינד מנהלת מגעים ראשוניים למכירת עד כ־50% ממתחם סוהו שבנתניה לידי אמות שבשליטת נתן חץ. ל"כלכליסט" נודע כי מדובר על עסקה גדולה של 140-130 מיליון שקל שמעמידה למרכז המסחרי שווי של 280-260 מיליון שקל. אמות מציעה מחיר נמוך מעט יותר, ובין הצדדים ישנם פערים אם כי לא כאלה שמפריעים לשיחות להימשך. הבעלות על הנכס מתחלקת בין אלקטרה נדל"ן ליזם יניב בן אפרים שמחזיקים ב־50% כל אחד.

קראו עוד בכלכליסט

פרויקט סוהו ממוקם מול מתחם איקאה באזור התעשייה פולג שבנתניה, שנחשב לאסטרטגי בתחום הקמעונאות במדינת ישראל. אלקטרה נדל"ן רכשה את הזכויות (50%) בקרקע שעליה הוקם הפרויקט ב־2011, וזאת תמורת כ־30 מיליון שקל, ועד כה הושקעו בבנייתו כ־220 מיליון שקל. זכויותיה של אלקטרה נדל"ן על חלקה במתחם סוהו משועבדות לטובת בנק מזרחי טפחות שהעמיד לשותפות מימון לבניית הנכס. מדובר בהלוואת נון ריקורס שבה הנכס משמש בטוחה יחידה, שאמורה להיפרע עד יולי 2018. חלקה של אלקטרה נדל"ן בהלוואה עומד על כ־70 מיליון שקל נכון לסוף מרץ 2017.

מהערכת שווי שתמציתה פורסמה בדו"חותיה השנתיים של אלקטרה נדל"ן עולה, כי שווי הנכס עומד על כ־206 מיליון שקל, נכון לסוף 2016. הפרויקט נחשב ליוקרתי ומפואר וכולל ארבע קומות משרדים בשטח כולל של כ־9,200 מ"ר, שנמכרו במלואן לרוכשים שונים, מעל לשלוש קומות מסחר בשטח כולל של כ־14 אלף מ"ר, שלפי דו"חות החברה כ־88% מהם כבר שווקו לשכירות. הפרויקט נמצא בשלבי בנייה סופיים וצפוי להתאכלס במהלך השנה הקרובה.

הדמייה של מרכז סוהו פולג בנתניה הדמייה של מרכז סוהו פולג בנתניה הדמייה של מרכז סוהו פולג בנתניה

אלקטרה נדל"ן השלימה בשנים האחרונות תוכנית ארגון מחדש שבמסגרתה מימשה נכסים מניבים בגרמניה, קנדה וארה"ב בהיקף של למעלה מ־5 מיליארד שקל, ומימשה גם את מרבית זכויותיה בפרויקטים יזמיים בהודו, שבהם היתה שותפה עם נכסים ובניין. בתחילת השנה דיווחה החברה על יישום אסטרטגיה חדשה, שעל פיה היא תתמקד בהשקעה במקבצי דיור מתחום ה־Multi family, תחום שבו נצבר ניסיון רב בקבוצת אלקו, בעלת השליטה באלקטרה נדל"ן.

אלקו מימשה ב־2016 את אחזקותיה בחברת מקבצי דיור שהקימה בארצות הברית בעסקה שהניבה לה תזרים מזומנים של כ־700 מיליון שקל, ועתה היא פועלת בתחום זה באמצעות החברה־הבת, אלקטרה נדל"ן, בניהולו של גיל רושינק. אלקטרה נדל"ן מחזיקה כיום זכויות שונות ב־56 מקבצי דיור בארה"ב בהיקף כולל של כ־15,900 יחידות דיור.

כמו כן הקימה אלקטרה נדל"ן קרן השקעות שתנוהל על ידיה, ושבאמצעותה היא מתכוונת להרחיב את השקעותיה בתחום. הקרן גייסה עד כה כ־115 מיליון דולר ממשקיעים, ובכוונתה להרחיב את הסכום עד ל־200 מיליון דולר. עד כה השקיעה הקרן ב־7 מקבצי דיור בארה"ב בהשקעה כוללת של כ־240 מיליון דולר, מתוכם חלקה של אלקטרה נדל"ן עומד על כ־14 מיליון דולר.

מאלקטרה נדל"ן לא נמסרה תגובה, ובאמות סירבו להגיב לידיעה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות