אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מחצית מעובדי חיפה כימיקלים בכוח לעובדים צילום: אוראל כהן

מחצית מעובדי חיפה כימיקלים בכוח לעובדים

ניסנקורן וההסתדרות אינם הגורמים היחידים שצריכים להגן על האינטרסים של עובדי המפעלים של חיפה כימיקלים

03.08.2017, 08:01 | ליאור גוטמן

מי שמצא זמן להתערב אתמול במשבר האמוניה הוא יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, שתקף את המדינה על כישלונה בניהול המשבר והודיע שישבית את מפעלי דרום הארץ ביום שלישי הקרוב אם לא יימצא פתרון עבור עובדי חיפה כימיקלים.

"ההסתדרות תושיט יד לכל אפשרות שתציל את פרנסת העובדים. אם לא יימצא פתרון, ביום שלישי תהיה שביתה בכל אזור הדרום ושביתות סולידריות נוספות ברחבי הארץ", אמר ניסנקורן אתמול.

ואולם, ניסנקורן וההסתדרות אינם הגורמים היחידים שצריכים להגן על האינטרסים של עובדי המפעלים של חיפה כימיקלים. ניסנקורן מאגד דרך ההסתדרות רק את 400 עובדי המפעל של החברה בדרום, כאשר 400 העובדים במפעל הצפוני מאוגדים בארגון המתחרה כוח לעובדים. מצד שני, הכוח של ההסתדרות והמנוף לחץ שלה - כולל הקואליציה שהוקמה בבחירות האחרונות עם מפלגת כולנו של שר האוצר משה כחלון - אמורים לשכנע את הממשלה למצוא פתרון למצב.

עוד גורם שהתבטא לגבי גורל העובדים אתמול הוא יו"ר התאחדות התעשיינים שרגא ברוש. "סגירת מפעל חיפה כימיקלים ופיטורי מאות עובדים הם משל לאופן המבזה, המזלזל והמתעמר שבו מתייחסים לתעשייה בישראל, הנלקחת כמובנת מאליה וכמי שתספוג כל מכה ובאורח פלא תמשיך לשרוד", אמר אתמול. "המקרה של חיפה כימיקלים מראה שלא כך המצב. אף שהיה ברור לכל כי המפעל לא יכול להמשיך להתקיים בלי פתרון לטווח קצר והארוך להמשך אספקת האמוניה, לא נעשה דבר. כל הצדדים שהיו יכולים להתערב ולהוביל להצלת המקום עמדו מהצד וצפו בשקט במפעל הנלחם על חייו, עד שהמפעל הגיע למסקנה כי כלו כל הקיצין ונאלץ להודיע על סגירתו".

ברוש קרא אתמול לייצר לתעשייה סביבת עסקים אופטימאלית, עם "ראייה לטווח ארוך ויציבות רגולטורית".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות