אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביקושים של 770 מיליון ש' בהנפקת או.פי.סי: גייסה 386 מיליון שקל צילום: בלומברג

ביקושים של 770 מיליון ש' בהנפקת או.פי.סי: גייסה 386 מיליון שקל

מחיר היחידה במכרז נקבע על 1,370 שקל (100 מניות) - גבוה בכ-9.5% ממחיר המינימום שנקבע בתשקיף; שווי החברה בהנפקה נאמד בכ-1.4 מיליארד שקל

02.08.2017, 21:02 | ניר טל

חברת האנרגיה או.פי.סי, שבשליטת קנון הולדינגס של עידן עופר, זוכה לאמון המשקיעים הישראלים ורושמת הערב (ד') הצלחה בשלב המוסדי במסגרת תהליך הנפקת מניות ראשוני (IPO) בבורסה בתל-אביב.

קראו עוד בכלכליסט

היקף הביקושים שהזרימו המוסדיים הסתכם בכ-770 מיליון שקל, וכתוצאה מכך החליטו בחברה להרחיב את יעד הגיוס המקורי ונענו להזמנות בהיקף של 386 מיליון שקל. מחיר היחידה במכרז נקבע על 1,370 שקל (100 מניות) - גבוה בכ-9.5% ממחיר המינימום שנקבע בתשקיף ועמד על 1250 שקל. כתוצאה, שווי החברה בהנפקה נאמד בכ-1.4 מיליארד שקל לעומת שווי של 1.25 (355 מיליון דולר) הנגזר ממחיר המינימום. בימים הקרובים תפנה החברה לשלב השני בהנפקה – השלב הציבורי – ובמסגרתו היא עתידה לגייס 80 מיליון שקל נוספים. כלומר, בסיכום ההנפקה תגייס או.פי.סי מהמשקיעים סך כולל של 466 מיליון שקל.

עידן עופר , צילום: בלומברג עידן עופר | צילום: בלומברג עידן עופר , צילום: בלומברג

באופן חריג לשוק ההון המקומי, זכתה ההנפקה של או.פי.סי מבעוד מועד להתחייבות חיתומית מלאה מקבוצת החתמים בראשות לאומי פרטנרס הכוללת את ברק קפיטל, פועלים איי.בי.איי ומנורה חיתום. אתמול זכתה החברה לרוח גבית מחברת הייעוץ אנטרופי שנקבה בשווי של 392 מיליון דולר, מחיר הגבוה ב-10% ממחיר המינימום, במסגרת הערכת שווי שפרסם האנליסט אמיר ג'יריס ובה הוא התייחס בין היתר לסביבה העסקית של החברה וכתב "בשנים הקרובות צפוי גידול משמעותי בהיקף החשמל שייוצר על ידי יצרנים פרטיים ולאור הניסיון והיכולות של החברה בתחום, להערכתנו צפוי גידול בהיקפי פעילותה."

תמורת ההנפקה תשמש את החברה למימון פעילותה השוטפת ולפעילות הפיתוח שלה, ובעיקר להעמדת ההון העצמי הנדרש לפרויקט צומת, שנאמד ב־250 מיליון שקל על פי העלות המוערכת של הקמת התחנה, וכן לחלוקת דיבידנד מעלה לקנון.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות