אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הוכרז סכסוך עבודה בבנק אגוד: "המכירה למזרחי טפחות היא הפרה בוטה של יחסי העבודה הקיבוציים"

הוכרז סכסוך עבודה בבנק אגוד: "המכירה למזרחי טפחות היא הפרה בוטה של יחסי העבודה הקיבוציים"

על רקע המגעים למיזוג בנק אגוד אל תוך מזרחי טפחות ושביתת עובדי מזרחי, הכריזה ההסתדרות על סכסוך עבודה גם בבנק אגוד שיתיר לעובדים לשבות בעוד שבועיים. יו"ר ההסתדרות: "העובדים דורשים להבטיח את ביטחונם התעסוקתי, המכירה למזרחי היא צעד תמוה ולא מוסרי"

03.08.2017, 14:04 | רעות שפיגלמן

סכסוך עבודה נוסף במערכת הבנקאית. לאחר שלפני כמה שבועות הוכרז סכסוך עבודה במזרחי טפחות, שכתוצאה ממנו שובתים עובדי הבנק זה היום השני לשביתה, כעת הכריזה ההסתדרות על סכסוך עבודה בבנק אגוד. פירוש הדבר הוא שתוך 14 יום יוכלו העובדים לשבות.

קראו עוד בכלכליסט

הרקע לשביתה הוא המגעים המתנהלים בין בעלי השליטה בבנק אגוד לבין בעלי השליטה במזרחי טפחות, בנסיון לבצע את עסקת מכירת מניות אגוד למזרחי ומיזוגו אל תוך הבנק.

ישראל טראו מנכ"ל בנק אגוד, צילום: אוראל כהן ישראל טראו מנכ"ל בנק אגוד | צילום: אוראל כהן ישראל טראו מנכ"ל בנק אגוד, צילום: אוראל כהן

בהתאם להודעת ההסתדרות, הסיבה להכרזת הסכסוך היא כוונת ההנהלה למכור את מניות הבנק ללא קיום היוועצות ומו"מ עם נציגות העובדים בנוגע להשלכות עסקת המכירה על גורלם.

העובדים חוששים כי למהלך מיזוגו של בנק אגוד לבנק מזרחי טפחות במסגרתו צפוי שינוי הבעלות - במקרה שהעסקה אכן תצא לפועל -  ישנן השלכות מרחיקות לכת על ציבור העובדים, זכויותיהם וביטחונם התעסוקתי.

בהסתדרות העובדים מבקשים להדגיש כי בעלי השליטה בבנק אגוד לא פעלו בתום לב. כך, על אף שבעלי המניות פרסמו על כוונתם לפעול לאיתור קונים פוטנציאליים, הרי שבעלי השליטה בבנק לא מילאו את חובתם לגילוי נאות של כל פרטי המהלך.

למעשה, לא דווח לעובדים על שום התקדמות בתהליך עד להודעה בתחילת השבוע, תוך בלימת האפשרות שלהם להגן על זכויותיהם הבסיסיות.

יו"ר הסתדרות המעו"ף ארנון בר דוד אמר כי "העובדים דורשים להבטיח את ביטחונם התעסוקתי ואת זכויותיהם הכלכליות, במקרה של העברת הבעלות בבנק, כמקובל במערכת הבנקאית במקרים אלו. הניסיון לחמוק מאחריות כלפי עובדי הבנק, הוא לא רק צעד תמוה ולא מוסרי אלא מהווה הפרה בוטה של יחסי העבודה הקיבוציים".

ראש חטיבת הבנקים בהסתדרות, מנחם מליק אמר "אנו מצפים לקיום משא ומתן ענייני ורציני כבר כעת, שתכליתו הגעה להסכם מוקדם עם נציגות העובדים אשר יבטיח את ביטחונם התעסוקתי של עובדי הבנק ואת המשך קיומם של ההסכמים הקיבוציים החלים עליהם".

מבנק אגוד נמסר: "יחסי העבודה בבנק אגוד לאורך השנים הינם טובים ותקינים, והבנק מייחס חשיבות רבה להון האנושי ומעריך את תרומת העובדים. ההנהלה והוועדים נמצאים בדיאלוג שוטף המתקיים בין כותלי הבנק, ובכוונת הבנק להוסיף ולהידבר עם נציגות העובדים תוך פתיחות וכבוד הדדי".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

7.
זכויות
חושבני כי מישהוא בהסתדרות ממעיט בערך האנשים אשר מבצעים את המשא ומתן למכירת הבנק. האם הם חושבים ברצינות כי אלו שבודקים את המהלך הזה אינם מודעים לכך כי ההסתדרות אורבת להם? בטוחני כי במסגרת הדיונים דובר גם על הנושא הזה ואף אחד שם לא מעלה על דעתו לקפח איזה זכות כל שהיא של העובדים. זכותו של בעל חברה למכור את חברתו כראות עיניו. חובתו הבסיסית היינה לדאוג לשמור על הזכויות של העובדים שנרכשו עד לאותו זמן. מעבר לכך כל מה שיעשה יותר יבורך.
ללא פייסבוק  |  04.08.17
לכל התגובות