אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המדינה לבג"ץ: מימון הוצאות מעון ראש הממשלה פטור ממס צילום: שאול גולן

המדינה לבג"ץ: מימון הוצאות מעון ראש הממשלה פטור ממס

בתשובה לעתירה שביקשה מבג"ץ להורות למסות את הוצאות המעון הפרטי של משפחת נתניהו בקיסריה, הודיעה המדינה שהוחלט על הקמת צוות שידון בשאלת מיסוי ההוצאות ולכן העתירה מיותרת

03.08.2017, 17:37 | משה גורלי

"עמדת הגורמים הרלוונטיים במדינה באשר למיסוי טובות ההנאה הנצמחות לראש הממשלה ממימון הוצאות מסוימות במעונו הפרטי, הייתה כי הן אינן חייבות במס", כך נכתב היום בתשובת המדינה לעתירתם של עורכי הדין שחר בן מאיר ויצחק אבירם לבג"ץ שיורה למדינה למסות את הוצאות המעון הפרטי של משפחת נתניהו בקיסריה.

קראו עוד בכלכליסט

המדינה מממנת את מעון ראש הממשלה בירושלים, ואוצר המדינה משתתף בהוצאות מעונו הפרטי של ראש הממשלה מחוץ לירושלים, "בהתייחס להוצאות הכרוכות בשימוש במעון לצרכי התפקיד". זו הנורמה – לפי החלטת ממשלה – שחלה על מימון הוצאות הבית בקיסריה.

הווילה של משפחת נתניהו בקיסריה, צילום: שאול גולן, אבי אוחיון לע"מ הווילה של משפחת נתניהו בקיסריה | צילום: שאול גולן, אבי אוחיון לע"מ הווילה של משפחת נתניהו בקיסריה, צילום: שאול גולן, אבי אוחיון לע"מ

בתשובה, שהוגשה באמצעות עו"ד ציפי קוינט שילוני, נכתב שלאחר הגשת העתירה הוחלט על הקמת צוות בין-משרדי שיכלול נציגים מאגף החשב הכללי, רשות המסים, משרד ראש הממשלה ומשרד המשפטים, וידון בשאלת מיסוי הוצאות המעון הפרטי. לכן, טוענת המדינה "יש בהקמת צוות שכזה לייתר את העתירה".

בן מאיר ואבירם נסמכו בעתירתם על דו"ח מבקר המדינה שנוגע ל"הוצאות מעון ראש הממשלה". הדו"ח קובע כי יש לחדד את האבחנה בין ההוצאות הציבוריות לבין ההוצאות הפרטיות של תיחזוק בתיו של ראש הממשלה.

מדברי המבקר לומדים העותרים שמדובר ב"הוצאות פרטיות לחלוטין" של ראש הממשלה כמו איטום, צביעה וסיוד, וכלכלה בהיקף של כ-1,500 שקל מדי חודש. מכאן עולה "שאלה פשוטה", כנטען, "מדוע המשיב 1 (נתניהו) אינו משלם מס על טובת ההנאה שהוא מקבל מהמדינה (המעבידה שלו) באופן של מימון הוצאות פרטיות במעון הפרטי שלו?"

בן מאיר טוען שאין הבדל בין ראש הממשלה לשרים ועובדי ציבור אחרים שמנהלים בביתם הפרטי פעילות מעורבת, פרטית וציבורית.

"ישנו פטור לנשיא המדינה, אולם אין, וככל הידוע לעותר מעולם לא היה, פטור לראש הממשלה מתשלומי מס", נכתב בעתירה, ונטען כי בהיעדר חוק הפוטר את נתניהו מהתשלום, עמדת החשבת במשרד ראש הממשלה ורשות המסים "עומדת בניגוד לעיקרון השוויון בתשלום המס".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות