אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בפעם השנייה תוך שבוע: פרוטרום רוכשת מניות של אנזימוטק צילום: תומי הרפז

בפעם השנייה תוך שבוע: פרוטרום רוכשת מניות של אנזימוטק

פרוטרום רכשה נתח נוסף של 2.1% ממניות אנזימוטק תמורת 4.3 מיליון דולר. מדובר במחיר גבוה ב-23% לעומת הרכישה הראשונה שביצעה השבוע, של 7.6% מאנזימוטק תמורת 12.9 מיליון דולר

04.08.2017, 09:33 | גיל קליאן

פרוטרום דיווחה הלילה (ו') כי ביצעה השקעה נוספת במניות אנזימוטק הישראלית, שנסחרת בנאסד"ק. פרוטרום רכשה נתח נוסף של 2.1% ממניות אנזימוטק תמורת 4.3 מיליון דולר.

קראו עוד בכלכליסט

לאחר הרכישה הנוספת, מחזיקה חברת תמציות הטעם והריח בנתח של 9.6%. ביום שלישי דיווחה פרוטרום על רכישת המניות הראשונה שלה. אז רכשה החברה נתח של 7.6% מאנזימוטק תמורת 12.9 מיליון דולר. למעשה, מחיר הרכישה השניה של פרוטרום גבוה בכ-23% לעומת מחיר הרכישה הראשונה.

האם רכישות אלה מביעות את רצונה של פרוטרום להשתלט על אנזימוטק? החברה נותרה מעורפלת בדיווחים שלה לגבי מטרות הרכישות.

פרוטרום נימקה את ההשקעה באנזימוטק בכך ש"אנזימוטק מפתחת, מייצרת ומשווקת חומרי גלם ביו-אקטיביים חדשנים המבוססים על ליפידים (שומנים), לתעשיות תוספי התזונה, הבריאות, המזון הרפואי ותחליפי החלב לתינוקות והיא בעלת ידע, מו"פ ומוצרים שחלקם מעניין ורלוונטי לעסקי הליבה של פרוטרום".

חברת תמציות הטעם והריח בניהולו של אורי יהודאי ציינה כי "פרוטרום רואה את ההשקעה באנזימוטק מעניינת ורלוונטית וזאת אם יחול שינוי מהותי באסטרטגיה העסקית של אנזימוטק ובמימושה. בהתאם לאסטרטגיה העתידית ולמימושה ולמדדים נוספים, כמצבה העסקי והפיננסי של אנזימוטק ושווי השוק שלה, תבחן פרוטרום את השקעתה העתידית ותשקול להגדיל או להקטין את אחזקתה".

אורי יהודאי, מנכ"ל פרוטרום, צילום: תומי הרפז אורי יהודאי, מנכ"ל פרוטרום | צילום: תומי הרפז אורי יהודאי, מנכ"ל פרוטרום, צילום: תומי הרפז

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות