אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מוטי בן ארי, המקורב לקובי מימון ולשר חיים כץ, נחקר בחשד להעלמת מס של עשרות מיליוני שקלים צילום: עמית שעל

פרסום ראשון

מוטי בן ארי, המקורב לקובי מימון ולשר חיים כץ, נחקר בחשד להעלמת מס של עשרות מיליוני שקלים

היועץ הפיננסי מוטי בן ארי נעצר אתמול על ידי חוקרי מס הכנסה בחשד להעלמת מס מרווחים בהיקף של כ-150 מיליון שקל שהפיק ממסחר בני"ע. הוא שוחרר הלילה בתנאים מגבילים. בן ארי והשר כץ חשודים בפרשה אחרת בשימוש במידע פנים ועבירות שוחד, כאשר ראיות שנאספו בחקירה שניהלה רשות ני"ע הובילו לפתיחת חקירת המס נגדו. סנגורו של בן ארי: הכספים שמס הכנסה טוען שהוא העלים שייכים לאחותו ואמו

04.08.2017, 11:11 | תומר גנון

מס הכנסה עצר אתמול (ה') את מוטי בן ארי, היועץ הפיננסי לקבוצת חברות הגז והנפט אקוויטל של קובי מימון וכן חברו הקרוב של שר הרווחה חיים כץ, בחשד להעלמת מס של עשרות מיליוני שקלים מרווחים בהיקף של למעלה מ-150 מיליון שקל שהפיק ממסחר בניירות ערך בשנים 2006-2015. כך נודע ל"כלכליסט".

קראו עוד בכלכליסט

אתמול בבוקר פשטו חוקרי פקיד שומה מס הכנסה ת"א על ביתו של בן ארי ביהוד, ועל בתיהם של בני משפחתו, ערכו חיפושים, תפסו מסמכים וחומרי מחשב ועיכבו את כל המעורבים לחקירה. בן ארי עצמו שוחרר אתמול בלילה על ידי בית משפט השלום בת"א בתנאים מגבילים ובהם התחייבות עצמית של 10 מיליון שקל, ערבות צד ג' של מיליון שקל והפקדת דרכון במשרדי היחידה החוקרת.

החקירה של מס הכנסה נגד בן ארי נפתחה בעקבות חילופי מידע מול רשות ני"ע, שחקרה חשד לשימוש במידע פנים וביצוע עבירות שוחד על ידי בן ארי והשר כץ. תיק החקירה של רשות ני"ע נמצא בימים אלה בבחינה בפרקליטות בטרם הכרעה האם יוגשו כתבי אישום נגד המעורבים. מידע בתחום המיסוי שעלה בחקירת רשות ני"ע שמלווה על ידי פרקליטות מחוז ת"א (מיסוי וכלכלה), נבדק והוביל כעת לפתיחת החקירה הפלילית נגד בן ארי.

מס הכנסה: בן ארי תעתע ברשויות המס

 

בן ארי הוא מנהל השקעות ותיק במקצועו, המתמחה בשוק ההון הישראלי. הוא מנהל את עסקיו באמצעות חברת פרטית בשם יהו-בא, שדרכה הוא גם מנהל את ההשקעות של אקוויטל. על פי החשד, בן ארי פעל בשנים הרלוונטיות לחקירה בכמה חשבונות בנק הרשומים על שם בני משפחתו, לטענת מס הכנסה תוך שהוא מנהל באופן בלעדי את ההשקעות, ונהנה מפירות ההשקעה. כך למשל הוא משך מחשבונות אלה כספים לבניית בית בישוב היוקרתי סביון. על פי החשד החשבונות היו רשומים על שמם של בני המשפחה – אמו ואחותו – בכדי לתעתע ברשויות המס.

נכון לדצמבר 2015, כך טוענים במס הכנסה, שני החשבונות של בני המשפחה שבהם פעל בן ארי הסתכמו ב-225 מיליון שקל. כאמור, לטענת מס הכנסה נאספו ראיות לכך שהוא הנהנה העיקרי מהחשבונות, וכי הוא משתמש מעת לעת בכספים לצרכיו הפרטיים, כגון בניית בית, בעוד בני משפחתו אינם מבצעים כל פעולה בחשבון. לטענת הרשות החל משנת 2015 שונה מעמדו בחשבונות ממיופה כח לבעלים.

מוטי בן ארי, צילום: עמית שעל מוטי בן ארי | צילום: עמית שעל מוטי בן ארי, צילום: עמית שעל

"יש ראיות למשיכות במזומן מהחשבונות"

 

כאמור, אתמול בלילה שוחרר בן ארי בתנאים מגבילים לאחר דיון ארוך שבו הגיעו נציגי הרשות וסנגורו, עו"ד ארז הראל ממשרד גורניצקי ושות', להסכמות.

"לחשוד יש חשבון בנק פרטי על סך של כ-25 מיליון", אמר בדיון נציג מס הכנסה אבי אוחיון. "החשוד מצהיר כי הוא משתמש בחשבונות של האם והאחות לצורך בניית הבית. לא הגיוני שהוא מוציא כספים מחשבונות של האם והאחות ולא מהחשבונות שלו. לא הגיוני שלחשוד אין חשבון השקעות דומה על שמו, כפי שיש לאם ולאחות לאורך השנים. החשוד נוהג מנהג בעלים לעניין משיכות מזומן, כרטיסי אשראי. יש בידינו איכוני טלפונים שמקשרים אותו למשיכות המזומן, עדויות על אנשים שקיבלו ייפוי כוח למשיכת המזומן עבורו. החשוד מצהיר שהוא מושך מזומן. עניין הבעלות בראש ובראשונה נגזר מהבעלות הרשומה בחשבון, ממנהג הבעלים שהחשוד מבצע בחשבון ומשיכות הכספים. אי הדיווח בהצהרת ההון מונע מרשות המס לחקור".

"האם נכון שבחקירתה, ניצה לוי אחותו עמדה על כך שכל הכספים בחשבון הם שלה? כל ניירות הערך הם שלה ובבעלותה?", שאל הסנגור עו"ד הראל בדיון את החוקר אוחיון.

ת: נכון שהיא אמרה זאת.

ש : האם נכון כי החשוד הסביר שכל הכספים בחשבון האחות ובחשבון האם הם של האחות ושל האם.

ת: נכון שהוא אמר.

ש: לא שאלתם את האם?

ת: האם נחקרה היום. היא הופתעה מכמות הכסף שיש בחשבון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

14 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

14.
עכשיו שיחתום עד מדינה נגד קובי מימון וזהו
לא רק הוא זחוח גם קובי מימון זחוח וחושב שעוד יצילו אותו. גם חיים צוף זחוח . נועה לנדנר מסובכת בנגזרת מעל הראש , פריאל אטיאס מנכל נצבא שהוא אפילו לא העיפרון עם חוד , לדעתי בקושי פלסטלינה בדרך הביתה גם , ועוד כמה כוכבים , כולם כולל כולם הולכים לכלא , קובי מימון כבר בחול ולא יחזור אף פעם מרצונו רק באזיקים . מוטי עכשיו נתפס על חם , הרי ברור שהוא לא הרויח כל כך הרבה כי הוא מנכל בלקסטון או יור ברוקשיר המיתולוגי
קזבובו תגובה לברוקר  |  06.08.17
10.
לעיתים קרובות הכסף משנה ופוגע באנשים
לא ידעתי שאתה לא ישר וכזה טיפש. זאת, בהנחה שהדברים שמתפרסמים אודותיך נכונים. הכסף הפך אותך לשאנן , שחצן, סוג של מתנשא ,מה שלא היית קודם. החבר הקרוב אליך שהבאת אותו לעבוד איתך "פתח את הפה". לא ידעת במי לבחור. הכמויות האדירות והלא מוסברות של הכספים שברשותך וברשות בני משפחתך לא יכולות להיות פרי השקעות חוקיות ומוצלחות בבורסה וגם ששולם בגינם מס.בהנחה שמה שפורסם הוא נכון, קשה לי להבין וזה גם בלתי נתפס להחזיק חשבונות על שם בני משפחה כשבחשבונות אלה יש כ"כ הרבה כספים שלא ניתן להסביר את מקורם החוקי. זה נכון שאתה לא מבריק ואינך העיפרון הכי מחודד בארנק, אבל לעשות טעויות כאלה? או, שהנאמנות שלך שאינה יודעת גבולות כלפי אנשים אחרים היא זו שהביאה אותך למצב הזה. היכן החברים הטובים שלך שהיו אמורים להזהיר אותך מההתנהגות הזחוחה שלך? למזלך, אחרי הכל, בעוד 10 שנים, ישאר לך מספיק כסף כדי לפצות את עצמך על מה שקורה ויקרה לך בעקבות ההליכים המשפטיים שיתנהלו נגדך. אז גם תגלה שמכל החברים שהיו לך נותרת כמעט לבד. חטא ההיבריס? אולי זמן לחשבון נפש.
הברוקר  |  05.08.17
לכל התגובות