אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"המנכ"ל השנוא באמריקה" הורשע בעבירות של הונאה בני"ע צילום: בלומברג

"המנכ"ל השנוא באמריקה" הורשע בעבירות של הונאה בני"ע

מרטין שקרלי, שהתפרסם לפני שנתיים בכך שהעלה באופן מופרז מחיר של תרופה לטיפול באיידס, הורשע בהונאה בקרנות השקעה שניהל; פרקליטו: הוא ילד תמים

04.08.2017, 22:33 | שירות כלכליסט

מרטין שקרלי, שנודע לשמצה כמנכ"ל השנוא באמריקה, הורשע היום (ו') בעבירות של הונאה בני"ע. שקרלי התפרסם לפני שנתיים בעת ששימש כמנכ"ל חברת התרופות טורינג והעלה בצורה מופרזת את מחירה של תרופת הדרפרים (Daraprim) לטיפול באיידס מ-13.50 דולר לטבלייה ל-750 דולר.

קראו עוד בכלכליסט

שקרלי הורשע על ידי חבר מושבעים בברוקלין בשתי עבירות של הונאה ובעבירה אחת של קשירת קשר לביצוע עבירה, והן אינן קשורות לפעילותו בטורינג. הוא זוכה מחמישה אישומים אחרים. מחוץ לבית המשפט טען שקרלי כי התביעות נגדו היו בגדר "ציד מכשפות בקנה מידה אפי".

מרטין שקרלי, צילום: בלומברג מרטין שקרלי | צילום: בלומברג מרטין שקרלי, צילום: בלומברג

התביעה טענה ששקרלי בן ה-34 ביצע עבירות בקרנות ההשקעה שניהל Elea Capital, MSMB Capital ו-MSMB Healthcare, וכן בעת ששימש כמנכ"ל חברת רטרופין, אותה ייסד בשנת 2011. לטענתה, הוא שיקר למשקיעים בשתי קרנות MSMB לגבי ביצועיהן והשתמש באופן לא חוקי בכסף של רטרופין כדי לשלם למשקיעים בקרנות ולכסות חובות אישיים.

שקרלי הכחיש כי זו הייתה הונאת פונזי, ולטענתו הוא הצליח להרוויח כסף עבור המשקיעים שלו. עוד טען המנכ"ל לאחר מעצרו על ידי ה-FBI כי מדובר למעשה בנקמה על העלאת מחיר התרופה. עורך דינו של שקרלי טען במהלך המשפט כי לקוחו הוא גאון שלמעשה הפך את המשקיעים לעשירים יותר ומעולם לא התכוון להונות אף אחד בשל היותו "ילד תמים".

הדרפרים היא תרופה ותיקה שקיימת כבר למעלה מ-50 שנה ונהוג היה להשתמש בה כדי לטפל בזיהום שנגרם על ידי טפיל ופוגע ביותר ממיליון אנשים בשנה בארה"ב. הנגיף עלול להיות מסוכן במיוחד למי שהינם בעלי מערכת חיסונית חלשה, למשל לנשים בהיריון ולנשאים של נגיף האיידס. ייקור התרופה הפך מושא למחאה בארה"ב והיווה דוגמה למחירי התרופות היקרים במדינה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות