אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיזלגייט: בכיר בפולקסווגן עשוי לרצות עונש מאסר של 7 שנים בארה"ב צילום: רויטרס

דיזלגייט: בכיר בפולקסווגן עשוי לרצות עונש מאסר של 7 שנים בארה"ב

אוליבר שמידט, שנעצר בעת ביקור בארה"ב, חתם על הסדר טיעון שיכלול גם תשלום קנס של 400-40 אלף דולר; זאת לאחר שהודה בקשירת קשר להונאת הרשויות ובהפרת חוקי הסביבה

05.08.2017, 10:46 | שירות כלכליסט

בכיר בפולקסווגן הודה אתמול (ו') בבית המשפט המחוזי בדטרויט באישומים נגדו כחלק מפרשת דיזלגייט, שכבר עלתה ליצרנית הרכב הגרמנית מעל 25 מיליארד דולר.

קראו עוד בכלכליסט

הבכיר, אוליבר שמידט, חתם על הסדר טיעון במסגרתו הוא עשוי לרצות עד שבע שנת מאסר ולשלם קנס של 400-40 אלף דולר, זאת לאחר שהודה בקשירת קשר להונאת הרגולטורים בארה"ב ובהפרת חוקי הסביבה. גזר דינו של שמידט יינתן ב-6 בדצמבר. 

מפעל פולקסווגן, צילום: בלומברג מפעל פולקסווגן | צילום: בלומברג מפעל פולקסווגן, צילום: בלומברג

כתבי אישום הוגשו בארה"ב בפרשה נגד שמונה בכירים בחברה בהווה ובעבר, בהם האנס ג'ייקוב ניוסר, לשעבר האחראי על הפיתוח. עם זאת, מרבית הבכירים שהוגש נגדם כתב אישום נמצאים בגרמניה וקרוב לוודאי שיימנעו מביקורים בארה"ב. גרמניה לרוב לא מסגירה את אזרחים שלה למדינות אחרות. פולקסווגן הואשמה במסגרת הפרשה  שהתקינה תוכנות לזיוף תוצאות הזיהום במכוניות הדיזל שלה.

נגד שמידט הוגשו 11 סעיפי אישום, שהעונש המקסימלי עליהם הוא 169 שנים בכלא. כחלק מהסדר הטיעון איתו, התובעים הסכימו להוריד את מרבית סעיפי האישום ושמידט יגורש מהמדינה בסיום עונש המאסר שלו.

על פי הסדר הטיעון, לאחר שעודכן אודות קיום תוכנת הזיוף בקיץ 2015, שמידט ובכירים אחרים קשרו קשר כדי להימנע מחשיפת "הזיוף הפנימי" בניסיון לקבל אישור של הרגולטורים למודל דיזל חדש. בתקופה המדוברת עבד שמידט במטה החברה בוולפסבורג כאחד משלושה עובדים הכפופים לראש חטיבת פיתוח המנועים. הוא נעצר בעת ביקור לארה"ב בתחילת ינואר.

מפולקסווגן נמסר בתגובה כי החברה "ממשיכה לשתף פעולה עם חקירות משרד המשפטים בנוגע להתנהלות של אנשיה. אין זה הולם מצידנו להגיב על חקירה מתמשכת או לדון בנושאים הקשורים לעובדים".

פולקסווגן עצמה הודתה בחודש מרץ באשמה במסגרת הסדר טיעון, שכלל גם התחייבות לשלם 25 מיליארד דולר בארה"ב לישוב תביעות מצד בעלי מכוניות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות