אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המחוזי בנצרת עצר את הניסיון להתערב במינוי מהנדס העיר צילום: אפי שריר

המחוזי בנצרת עצר את הניסיון להתערב במינוי מהנדס העיר

פסק הדין התייצב לימין ראש העירייה עלי סלאם מול האופוזיציה שטענה כי היה בניגוד עניינים כחבר ועדת הבחינה למכרז

06.08.2017, 08:31 | משה גורלי

השופט יונתן אברהם מבית המשפט המחוזי בנצרת הציב תמרור עצור מול פוליטיקאים — חברי מועצת העיר נצרת — וניסיונם להתערב במכרז שבו נבחר אחמד ג'בארין כמהנדס העיר.

פסק הדין התייצב לימין ראש העירייה עלי סלאם, שיוצג בעתירה בידי עו"ד אבי גולדהאמר, אל מול האופוזיציה שטענה כי ראש העירייה היה בניגוד עניינים כחבר ועדת הבחינה למכרז.

ראש עיריית נצרת עלי סלאם, צילום: אפי שריר ראש עיריית נצרת עלי סלאם | צילום: אפי שריר ראש עיריית נצרת עלי סלאם, צילום: אפי שריר

בית המשפט המחוזי הדגיש שחברי מועצת העיר אינם רשאים להתערב ולשים את שיקול את דעתם במקום שיקול דעתה הרחב והמקצועי של ועדת הבחינה למכרז.

עוד ציין בית המשפט כי שיקול הדעת של חברי מועצת העיר במקרה זה הוא מצומצם ביותר, ונועד רק לבחון אם ועדת המכרזים חרגה מהסמכויות שניתנו לה או אם נמצא פגם מהותי בעבודתה.

המכרז למינוי מהנדס העיר היה רצוף קשיים ועיכובים ופורסם שלוש פעמים. לאחר שג'בארין נבחר בפעם הראשונה לפי המלצת ועדת הבחינה, נוצר תיקו בהצבעה במליאת מועצת העיר לאשרור המינוי — ולכן הוא לא מונה.

בעקבות זאת עתר ג'בארין לבית המשפט, שם טען כי הסירוב של חלק מחברי מועצת העיר לאשר את המינוי נבע ממניעים פוליטיים פסולים — ובעיקרם רצון האופוזיציה לנגח את ראש העירייה סלאם.

בית המשפט גיבה את החלטת ועדת המכרזים וקבע שאין מקום להתערבות פוליטית של חברי המועצה בהחלטות מקצועיות של ועדת המכרזים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות