אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אמירייטס יהיה האצטדיון הירוק הראשון בפרמיירליג צילום: אוקטופוס אנרג'י, טוויטר

אמירייטס יהיה האצטדיון הירוק הראשון בפרמיירליג

אצטדיון אמירייטס בלונדון, הבית של קבוצת הכדורגל האנגלית ארסנל, הפך להיות 100% ירוק לאחר שעבר לשימוש באנרגיה מתחדשת

06.08.2017, 12:05 | שירות כלכליסט
אצטדיון אמירייטס בלונדון, הבית של קבוצת הכדורגל האנגלית ארסנל, הפך להיות 100% ירוק לאחר שעבר לשימוש באנרגיה מתחדשת.

קראו עוד בכלכליסט

ארסן ונגר ואיבן גאזידיס מפעילים את המערכת הירוקה של האמירייטס. מנכ"ל הקבוצה איבן גאזידיס אמר באירוע כי חשוב שהקבוצה תצא בהצהרה לגבי טביעת הרגל הפחמנית שלה. המהלך הופך את ארסנל לקבוצה הראשונה בפרמיירליג האנגלית שעברה ל-100% אנרגיה ירוקה באצטדיון שלה., צילום: אוקטופוס אנרג ארסן ונגר ואיבן גאזידיס מפעילים את המערכת הירוקה של האמירייטס. מנכ"ל הקבוצה איבן גאזידיס אמר באירוע כי חשוב שהקבוצה תצא בהצהרה לגבי טביעת הרגל הפחמנית שלה. המהלך הופך את ארסנל לקבוצה הראשונה בפרמיירליג האנגלית שעברה ל-100% אנרגיה ירוקה באצטדיון שלה. | צילום: אוקטופוס אנרג'י, טוויטר ארסן ונגר ואיבן גאזידיס מפעילים את המערכת הירוקה של האמירייטס. מנכ"ל הקבוצה איבן גאזידיס אמר באירוע כי חשוב שהקבוצה תצא בהצהרה לגבי טביעת הרגל הפחמנית שלה. המהלך הופך את ארסנל לקבוצה הראשונה בפרמיירליג האנגלית שעברה ל-100% אנרגיה ירוקה באצטדיון שלה., צילום: אוקטופוס אנרג

המאמן הוותיק של הקבוצה, ארסן וגנר "הדליק" את המערכת החדשה ביום חמישי, שתספק לאצטדיון המכיל יותר מ-60 אלף מושבים חשמל שתייצר חברת האנרגיה המתחדשת אוקטופוס אנרג'י (Octopus Energy). החברה הפכה בשנים האחרונות לאחת המשקיעות הגדולות ביותר בבריטניה במפעלי אנרגיה סולרית.

מנכ"ל הקבוצה איבן גאזידיס אמר באירוע כי חשוב שהקבוצה תצא בהצהרה לגבי טביעת הרגל הפחמנית שלה. המהלך הופך את ארסנל לקבוצה הראשונה בפרמיירליג האנגלית שעברה ל-100% אנרגיה ירוקה באצטדיון שלה.

יתרה מכך, באצטדיון יש גם מערכת אספקת מים, שממוחזרים ומשמשים להפחתת הפסולת, וכל שאריות המזון נשלחות למפעל עיכול אנאירובי, שם הן יהפכו לאנרגיה נוספת, שבתורה תהפוך לאנרגיה נוספת עבור המועדון.

"חשוב שכולנו ננקוט בצעדים בתחום הזה. אני שמח שעברנו לאנרגיה ירוקה בעקבות השותפות שלנו עם אוקטופוס אנרג'י", הצהיר גאזידיס.

מייסד החברה, גרג ג'קסון הוסיף כי תעשיית האנרגיה הירוקה עומדת בפני נקודת מפנה. "הטכנולוגיה לייצור חשמל ממקורות מתחדשים הפכה כעת לכל כך יעילה, שאנחנו יכולים להציע אנרגיה 'ירוקה' ללקוחות שלנו, שהיא זולה יותר. מעבר לאנרגיה ירוקה לא צריך להיות יקר כמו כדור הארץ. אנחנו שמחים לעבור עם מועדון נפלא כמו ארסנל, ומצפים להמשך השותפות שלנו בעתיד".

בנושא קשור, הבעלים של ארסנל - סטן קרונקי, ביטל את "ערוץ הציד" שהשיק בעקבות המחאות נגדו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות