אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
היום הרביעי לשביתה במזרחי טפחות: מרבית השירותים לא ניתנים צילום: אוראל כהן

היום הרביעי לשביתה במזרחי טפחות: מרבית השירותים לא ניתנים

השביתה נכנסת ליומה הרביעי. רוב העובדים לא הגיעו, אבל מרבית הסניפים פתוחים במתכונת מצומצמת. העובדים טוענים כי מעל עשור לא נחתמו הסכמי שכר בבנק, ושכרם הבסיסי של עובדים רבים נמוך משכר מינימום

06.08.2017, 15:48 | רעות שפיגלמן

השביתה בבנק מזרחי טפחות נכנסה הבוקר (א') ליומה הרביעי. מרבית עובדי הבנק שתחת ההסכם הקיבוצי לא הגיעו היום לעבודה.

בפועל, רוב הסניפים כן פתוחים משום שהשירות ניתן בהם על ידי מנהלי הסניפים ובעזרת תגבור של עשרות עובדי מטה שנשלחו לסייע בסניפים. בתוך כך, הפגינו הבוקר כמאה מעובדי הבנק מול בניין ההנהלה הממוקם במגדל משה אביב במתחם הבורסה ברמת גן.

קראו עוד בכלכליסט

הפגנת עובדים הבוקר, צילום: אוראל כהן הפגנת עובדים הבוקר | צילום: אוראל כהן הפגנת עובדים הבוקר, צילום: אוראל כהן

הרקע לשביתה הוא טענותיהם של העובדים לגבי העובדה שמעל לעשור לא נחתמו הסכמי שכר בבנק, וכי שכרם הבסיסי של עובדים רבים הינו נמוך משכר מינימום.

השביתה מתייחסת לכ-4,300 עובדים שתחת ההסכם הקיבוצי. כ-200 עובדים בדרג הנהלה וכ-300 עובדי חטיבת הטכנולוגיות אינם כלולים בהסכם ולכן אינם שובתים. לצידם ישנם עובדים שכלולים בהסכם הקיבוצי והגיעו לעבודה הבוקר, ולאורך ימי השביתה, כאשר לעת עתה טרם התקבלה תמונת מצב מעודכנת ביחס לכמות העובדים שהגיעו הבוקר לעבודה. יש לציין כי יום ראשון הוא יום חופשי של כ-20% מסניפי הבנק.

למרות שמרבית הסניפים פתוחים, רוב השירותים העיקריים לא מסופקים, ולקוחות חווים קשיים בקבלת השירותים. כך למשל ברובם המוחץ של הסניפים לא ניתן לקבל היום שירותים מטלרים (פקידים) או ייעוץ השקעות בסניפים, שירותים הקשורים למשכנתאות ועוד.

במזרחי טפחות ישנם שני ועדי עובדים, ולצידם ועד המנהלים. ועד המנהלים מונה כ-200 עובדים בדרגי ניהול שונים, שהגיעו היום לעבודה. לצידה של אותה קבוצת מנהלים הגיעו לעבודה היום גם כ-300 עובדי חטיבת הטכנולוגיות.

אלו שהגיעו לעבודה מאיישים היום את הסניפים ומספקים שירות, אולם מטבע הדברים אין ביכולתם לספק את כלל השירותים בהיקף הנדרש, ולכן שירותים בנקאיים עיקריים ניתנים היום במזרחי טפחות בהיקף מצומצם מאוד. ממידע שהגיע לידי "כלכליסט" עולה כי ביום חמישי האחרון, מתוך כ-70 עובדים במוקד השירות, הגיעו לעבודה ארבעה בלבד.

יש לציין כי שירותים שונים, כמו ייעוץ השקעות, ניתן לקבל גם באמצעות המוקד הטלפוני אותו מתגברת ההנהלה בימים אלו. בנוסף, אותה שכבת מנהלים שהגיעה לסניפים נעזרת טלפונית מרחוק בעובדים מסויימים ששובתים ומנסים לסייע מרחוק. כמו כן, ניתן למשוך מזומן מכספומטים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

33 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

32.
דניאל יור הוועד כל הכבוד לך.רוב הסניפים סגורים!
כעובדת הבנק לשעבר במשרדי ההנהלה ברמת גן אני זוכרת את השביתות מהתקופה של ר הוועד הקודמת שרה לזרוביץ.. ירדו לחייה .. עשו לה צרות צרורות..איימו עליה...ולמרות הכל היא כמוך בדיוק דניאל..החזיקה מעמד ושמרה על זכויות העובדים למרות הרישעות מצד ההנהלה.. אל תוותר ! תמשיך להיות חזק! תבקש הבטחות עם ערבויות בטוחות.. כמו תשלום מקדמות לכל עובדי הבנק בסכומים משמעותיים כתנאי להפסקת השביתה... אם יש להם את הכסף לרכוש את בנק זה אומר שיש להם ועוד איך לחלק מקדמות שמנות לכל העובדים הזקוקים לכסף הזה...
דורית  |  08.08.17
לכל התגובות