אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טייס באל על ישלם קנס של 95 אלף שקל על שימוש במידע פנים של קומפיוג'ן צילום: שאטרסטוק

טייס באל על ישלם קנס של 95 אלף שקל על שימוש במידע פנים של קומפיוג'ן

איתן רבי, שסחר במניות חברת הביוטכנולוגיה על בסיס מידע פנים, ישלם את הקנס במסגרת הסדר אכיפה מנהלי עם רשות ניירות ערך. ההסדר הוא בהמשך לחקירה שניהלה הרשות ושהובילה להגשת כתבי אישום נגד האחים אריק צ'צ'קס וחנה רדו

06.08.2017, 12:56 | תומר גנון

איתן רבי, טייס באל על שסחר במניות חברת קומפיוג'ן על בסיס מידע פנים, ישלם קנס של 95 אלף שקל במסגרת הסדר אכיפה מנהלי עם רשות ני"ע. ועדת האכיפה המנהלית שליד רשות ני"ע אישרה ביום רביעי את ההסדר.

קראו עוד בכלכליסט

ההסדר המינהלי עם רבי, שקיבל את המידע מבן זוגה של סמנכ"לית בחברת הביוטכנולוגיה, אריק צ'צ'קס, הוא בהמשך לחקירה הפלילית שניהלה הרשות בחשד לשימוש במידע פנים בקומפיוג'ן. החקירה הפלילית נוגעת למו"מ עם חברת באירפארמה (Bayerpharma) לשיתוף פעולה במסחור תרופה למחלת הסרטן.

אריק צ אריק צ'צ'קס | צילום: אוראל כהן אריק צ

חקירת הפרשה הובילה להגשת כתבי אישום נגד צ'צ'קס ונגד אחותו חנה רדו – סגנית יו"ר קבוצת הפרסום מקאן-אריקסון ומנהלת העסקים הראשית של הקבוצה – שקיבלה גם היא ממנו את מידע הפנים.

רדו הודתה בשימוש במידע פנים. השופט חאלד כבוב הודיע כי ענין הרשעתה ייקבע בעת מתן גזר הדין. צ'צ'קס, שמסר לה את המידע, הודה והורשע אף הוא במעשה ונגזרו עליו ארבעה חודשי מאסר בעבודות שירות, תשעה חודשי מאסר על תנאי וקנס בסך 100 אלף שקל.

בתום החקירה הפלילית, נסגר התיק נגד איתן רבי ועניינו הועבר לטיפול במישור האכיפה המנהלית. נגד רבי הוגש כתב טענות מנהלי ולאחר מכן נכרת עמו הסדר האכיפה, לפיו הודה רבי באופן מלא בעובדות ובשימוש במידע פנים שקיבל מאיש פנים.

חנה רדו, צילום: ישראל יוסף חנה רדו | צילום: ישראל יוסף חנה רדו, צילום: ישראל יוסף

רבי הינו חברו של צ'צ'קס, המהווה על פי חוק איש פנים בחברה הציבורית קומפיוג'ן, מכוח כהונתה של רעייתו כסמנכ"לית כספים בחברה.

במהלך החודשים דצמבר 2012 - אוגוסט 2013 ניהלה קומפיוג'ן את המו"מ עם באירפארמה. בתאריך 5.8.2013 נחתם ההסכם, ובאותו יום פרסמה קומפיוג'ן דיווח מיידי והודיעה על חתימתו. עם פרסום ההסכם עלו שערי מניות קומפיוג'ן עלייה של 53% משער הבסיס.

הצדדים הסכימו כי ניהול המו"מ עם באירפארמה ועיתוי כריתת הסדר מהווים מידע פנים. רבי הודה כי קודם לפרסום המידע אודות כריתת ההסדר קבל מחברו צ'צ'קס מידע לפיו צפויה להיחתם בקרוב עסקה משמעותית בחברת קומפיוג'ן, כמו כן הודה כי מידע זה הינו מידע פנים.

לאחר קבלת המידע, בתאריך 4.8.13 וכן בתאריך 5.8.13 - לפני הפרסום, רכש רבי במסחר בבורסה את מניות קומפיוג'ן בהיקף של כ-120 אלף שקל. הרכישה בוצעה באמצעות חשבונו של חבר נוסף, שאליו העביר רבי כספים בשיעור זהה יום לפני הרכישה. לאחר הדיווח, באותו היום וגם למחרתו, מכר רבי את כל המניות בחשבון והפיק רווח של כ-58 אלף שקל. עם הפקת הרווחים הועברו מרביתם מחשבון הכיסוי בו פעל רבי לחשבונו האישי. רבי הודה כי בהתנהלותו האמורה ביצע הפרה של שימוש במידע פנים ברשלנות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות