אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סגירת מתחם ירקונים: העובדים הפגינו נגד הכרעת בית המשפט צילום: אריאל בשור

סגירת מתחם ירקונים: העובדים הפגינו נגד הכרעת בית המשפט

המרכז המסחרי הממוקם בפתח תקווה צפוי להסגר עד חודש ספטמבר בהתאם להכרעה כי הבנייה במקום בוצעה על קרקע חקלאית ובניגוד לחוק; המהלך צפוי להוביל לפיטוריהם של כ-500 עובדים, רובם בני 50 ומעלה

06.08.2017, 18:49 | אורנה יפת

כ-80 עובדי מתחם ירקונים הפגינו היום וסגרו את הכניסה למתחם ירקונים למשך כחצי שעה ושיבשו את התנועה במחאה על הסגירה הצפויה של מתחם הקניות עד סוף החודש בהוראת בית המשפט. סגירת המתחם עלולה להוביל לפיטוריהם של 500 העובדים במקום שחלקם הגדול הוא מעל גיל 50.

במאי האחרון פסק שופט בית המשפט השלום בכפר סבא, מיכאל קרשן, כי עד לספטמבר יפונו כל העסקים במתחם. צווי הפסקת השימוש במקרקעין במתחם הפאוור סנטר בצומת ירקונים בפתח תקווה ייכנסו לתוקף ב-1 בספטמבר 2017 ולאחר תשעה חודשים, ב-1 ביוני 2018, ייכנס לתוקף צו ההריסה הראשון למתחם הקניות. החלטה זו ניתנה מכיוון שהקרקע עליה נבנה המתחם היא קרקע חקלאית והבנייה עליה בוצעה בניגוד לחוק.

לטענת בעלי העסקים תקופה קצרה זו אינה מאפשרת להם למצוא מקום חלופי לעסקיהם וכתוצאה מכך הם ייאלצו לפטר את העובדים המועסקים במתחם. המתחם בצומת ירקונים נבנה לפני כ-20 שנה, ללא היתר וידע אין ספור הליכים משפטיים. בשנת 2014 אף גזר בית המשפט השלום בכפר סבא קנס של 15 מיליון שקל כל אחד על בעלי הנכסים במתחם ירקונים, עמוס לוזון, לוי שטרית ואפרים מאיר, בגין עבירות בנייה. גורמים שונים ניסו לאורך השנים לשכנע את הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה לפעול לשינוי הייעוד של הקרקע.

מתחם ירקונים. צווי הפסקת השימוש במקרקעין ייכנסו לתוקף ב-1 בספטמבר 2017 ולאחר תשעה חודשים, ב-1 ביוני 2018, ייכנס לתוקף צו ההריסה הראשון למתחם הקניות, צילום: אריאל בשור מתחם ירקונים. צווי הפסקת השימוש במקרקעין ייכנסו לתוקף ב-1 בספטמבר 2017 ולאחר תשעה חודשים, ב-1 ביוני 2018, ייכנס לתוקף צו ההריסה הראשון למתחם הקניות | צילום: אריאל בשור מתחם ירקונים. צווי הפסקת השימוש במקרקעין ייכנסו לתוקף ב-1 בספטמבר 2017 ולאחר תשעה חודשים, ב-1 ביוני 2018, ייכנס לתוקף צו ההריסה הראשון למתחם הקניות, צילום: אריאל בשור

בירקונים פועלות רשתות קמעונאיות רבות ביניהן סופר-פארם, טויס אר אס, מחסני תאורה, H&O, אייס ועוד. המתחם נמצא בבעלותם של חברת הכשרת הישוב של עופר נמרודי, ואנשי העסקים עמוס לוזון, לוי שטרית ואפרים מאיר.

לילך שפר, נציגת עובדי החברות במתחם ירקונים, מסרה כי "יש לנו חשש כבד שאם לא יימצא פתרון למתחם, רוב העובדים יימצאו את עצמם ללא מקום עבודה. אנחנו מבקשים הזדמנות להציל את עצמנו. אנחנו לא מתערבים בהחלטת המחוקק אלא רק מבקשים סיוע בדחייה במועד פינוי המתחם, שתאפשר לעובדים שהות מספקת למצוא מקום עבודה חלופי".

ביום שלישי הקרוב ייערך דיון בוועדת הפנים של הכנסת על המשבר במתחם ירקונים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות