אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פראוור: "היה לי יותר קל להתחמק משאלת המינויים" צילום: youtube

פראוור: "היה לי יותר קל להתחמק משאלת המינויים"

ל"כלכליסט" נודע כי ממלא מקום נציב שירות המדינה, אישר את הליך המינויים ללא מכרז למשנים למנכ"לים במשרדי הממשלה, עם כמה מגבלות

07.08.2017, 08:17 | אדריאן פילוט

"היה לי הרבה יותר קל להתחמק ולא להתעסק בסוגיה של משנה למנכ''ל, אבל אדם חייב לקבל את האחריות", אמר ממלא מקום נציב שירות המדינה, אודי פראוור, בשיחה עם "כלכליסט".

קראו עוד בכלכליסט

היתה זו תגובה ראשונה לביקורת לפיה הוא מקדם מינויים של משנים למנכ'''לים במשרדי הממשלה בהתאם להמלצות השרים איילת שקד ויריב לוין מטעמים אישיים.

"אין חצי נציב. יש לי אינטגריטי, יש לי אחריות על כל החלטה שאני מקבל בתקופה שלי", הוסיף פראוור.

כפי שנחשף ב"כלכליסט", ועדה מיוחדת של ועדת השירות אישרה ביום חמישי האחרון את מינויים של משנים למנכ"לים ללא מכרז, ופתחה פתח למינויים פוליטיים.

משה דיין, הנציב לשעבר, הצליח לעכב את ביצוע ההחלטה הזו. כעת פראוור, המשמש ממלא מקום עד סוף החודש, מקדם את המהלך. העמדה המקצועית של הנציבות ערב מינויו של פראוור לתפקיד הגדירה את המהלך כ"פוליטיזציה" של שירות המדינה.

מ"מ נציב שירות המדינה אודי פראוור, צילום: youtube מ"מ נציב שירות המדינה אודי פראוור | צילום: youtube מ"מ נציב שירות המדינה אודי פראוור, צילום: youtube

ביום חמישי האחרון החלה ועדת המשנה - המורכבת מ־5 חברים בראשות הנציב לגבש את הפרטים הקטנים והמכריעים לגבי המהלך.

ל"כלכליסט" נודע כי פראוור הבטיח שתנאי הסף של המשנים למנכ''לים שימונו ללא מכרז, ייקבעו על ידי ועדת השירות ולא על ידי הדרג הפוליטי. במקרה של מינוי ללא ועדת איתור או מכרז, תנאי הסף למשרה יהוו הבלם הבודד שיישאר למינויים פסולים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות