אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ארי הרו ימריא הלילה לחופשה בחו"ל: ייתכן שישוב עם חומרי חקירה צילום: מרק ישראל סלם / ג'רוזלם פוסט

ארי הרו ימריא הלילה לחופשה בחו"ל: ייתכן שישוב עם חומרי חקירה

גורמים המעורים בחקירה אמרו כי עד המדינה נגד רה"מ שומר בחו"ל חומרים שקשורים לפרשות. נתניהו צפוי להיחקר בקרוב שוב באזהרה וייתכן שגם רעייתו שרה תזומן למסור את גרסתה. בשל ההתפתחויות, ראש אגף החקירות, שכבר מונה לו מחליף, יישאר בתפקיד עוד תקופה

07.08.2017, 08:12 | אלי סניור ואיתמר אייכנר, ynet

ארי הרו, עד המדינה נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו, אמור להמריא הלילה לחופשה מתוכננת בחו"ל, אך ייתכן שגם שם תעסיק אותו החקירה: על פי גורמים המעורים בנושא, ישנה אפשרות שהרו ישוב לארץ עם חומרים שדאג לשמור בחו"ל. חלק ניכר מעדותו של הרו נוגע לאירועים שהתרחשו עם בני הזוג נתניהו בעת נסיעתם לחו"ל.

קראו עוד בכלכליסט

במשטרה מתכוונים לזמן בקרוב את ראש הממשלה לחקירה באזהרה, ולא פוסלים גם זימון של רעייתו שרה נתניהו למסור את גרסתה בנוגע לאירועים שעליהם העיד הרו.

לאור עדויותיו של הרו נראה כי חקירות נתניהו יימשכו עוד זמן רב, והדבר אמור להשליך גם על האיש הממונה עליהן. ראש אגף החקירות, ניצב מני יצחקי, שכבר היה אמור לסיים את תפקידו וכהונתו הוארכה, ימצא עצמו כנראה בתפקיד עוד תקופה ארוכה מהצפוי. אף שכבר מונה לו מחליף, גדי סיסו, כהונתו תוארך כנראה לתקופה נוספת, מכיוון שהמפכ"ל והיועמ"ש מעוניינים שאת החקירה יוביל אדם השוחה בחומר.

בנימין נתניהו וארי הרו (ארכיון), צילום: אלכס קולומויסקי   בנימין נתניהו וארי הרו (ארכיון) | צילום: אלכס קולומויסקי בנימין נתניהו וארי הרו (ארכיון), צילום: אלכס קולומויסקי

אמש דווח כי הרו שוחח במהלך צום תשעה באב עם אנשים בבית הכנסת והתייחס להתפתחויות האחרונות. על פי הדיווחים, כשנשאל על ההחלטה להפוך לעד מדינה ועל הדמיון בין המקרה שלו למקרה שולה זקן ואהוד אולמרט, אמר: "זה לא דומה לשולה זקן. זה לא שעברתי על החוק יחד עם נתניהו ועכשיו אני מחפש להפיל את זה עליו כדי לחמוק מעונש. מאשימים אותי בעבירה שאינה קשורה לרה"מ ולדעתי לא עברתי אותה. הברירה היא לא אם אני או הוא הולכים לכלא, אלא אם אני אלך לכלא ללא סיבה - או לא.

"ההגדרה של עד מדינה זה מישהו מבפנים שבא ומתהפך על הבוס שלו. זה לא נכון. תיק 2000 זו לא פרשייה שאני פתחתי. זה משהו שבעל כורחי נפל עליי כשהייתי שם".

על כהונתו בלשכה אמר הרו: "באתי לשרת פעמיים בלשכת ראש הממשלה מתוך ציונות, כי קראו לי. זו הסיבה שעליתי לארץ ושאני מגדל פה את ילדיי. אני גאה בתקופה ששירתתי בה את הציבור תחת נתניהו ואין לי על מה להתבייש בה".

על החקירה נגדו בנושא החברה שבה המשיך להחזיק לכאורה בעת כהונתו בלשכה אמר הרו על פי הדיווח: "האישום נגדי מופרך. לא עשיתי דבר לגבי החברה בלי להתייעץ עם עורך דין. בנסיבות אחרות הייתי יוצא למאבק, אבל במצב הנוכחי ולאור המשאבים שהושקעו, אין בזה טעם. אני אקבל כנראה כמה חודשי עבודות שירות. אילו הראיות נגדי היו כל כך חזקות, הייתי הולך לחמש שנים בכלא ולא היו מסכימים בפרקליטות לרדת כל כך".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות