אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעלי מניות חברת יצוא נגד התגמול לבנו של זלמן שובל צילום: נמרוד גליקמן

בעלי מניות חברת יצוא נגד התגמול לבנו של זלמן שובל

בעלי מניות מיעוט בחברה, השולטת בבנק ירושלים, שלחו באמצעות עורכי דינם מכתב שבו דרשו גם לא לאשר מינוי דירקטורים מטעם משפחת שובל. מקורבי החברה: "אלה טענות סרק"

07.08.2017, 08:18 | רעות שפיגלמן

הסאגה בחברת יצוא, בעלת השליטה (86.23%) בבנק ירושלים, עולה שלב. כמה מבעלי מניות המיעוט (4.99%) דורשים מבעלי מניות להתנגד באסיפת בעלי המניות השנתית שתתכנס בסוף החודש, להארכת תנאי העסקתו של המנכ"ל, גדעון (גידי) שובל. הם גם דורשים להתנגד למינוי מחדש של הדירקטורים גדעון וזלמן שובל (אביו), ומשה באואר - כך לפי עמדתם שפורסמה באמצעות עורכי דינם ממשרד ברקמן וקסלר בלום ושות' (עו"ד רון קרמן ועו"ד נחום קובובסקי). יצוא נדרשת להגיב להודעה עד יום חמישי הקרוב, בהתאם לחוק החברות, ותעשה כן ביומיים הקרובים.

קראו עוד בכלכליסט

בעמדה שפורסמה טוענים בעלי מניות המיעוט כי התנגדותם למינוי הדירקטורים היא על רקע עלויות העתק שבהן נושאת יצוא, כשמרביתן למשפחת שובל ומקורביה, וכי יש לצמצם את הרכב הדירקטוריון. "מדובר בחברת אחזקות ש־99.8% מפעילותה היא אחזקה במניות בנק (ירושלים, ר"ש) המנוהל באופן עצמאי", נטען.

הדירקטוריון מונה שישה חברים, כשבראשו היו"ר שובל. לגבי באואר נכתב כי "מדובר בקרוב משפחה נוסף למשפחת שובל, המכהן כדירקטור ונושא משרה בחברות אחרות שלה, ואף העסקתו מיותרת".

עוד דורש המיעוט להתנגד להארכת תנאי העסקתו של המנכ"ל. על הפרק, עדכון מדיניות התגמול, שנדרש אחת לשלוש שנים. מדובר בשכר בסיס חודשי של 42 אלף שקל (לפני תוספות והצמדה) ובעלות אחזקת רכב. עלות שכרו שמובאת לאישור מסתכמת בכ־647 אלף שקל לשנה, לעומת 714 אלף שקל בתקופה הקודמת.

הודעת בעלי מניות מיעוט הגיעה בהמשך לטענות שהעלו בינואר, לקראת אסיפה שהתקיימה אז לאישור מינוי של דירקטורים. למרות התנגדותם, הדירקטוריון יכול לאשר את מדיניות התגמול. לאישור העסקתם של דירקטורים נדרש רוב רגיל, ומכיוון שלבעלת השליטה יש רוב - הרי שלא צפויה לה בעיה בכך. מסיבה זו גם ההתנגדות אז של המיעוט לא נשאה פרי באסיפה הכללית, אך באותו מועד הגישה הקבוצה בקשה לאישור תובענה ייצוגית. בחודש שעבר ויתרה הקבוצה על הייצוגית ובחרה לנהל תביעה אישית.

מחברת יצוא לא נמסרה תגובה, אך מקורביה מסרו: "מדובר בעוד טענות סרק ריקות מתוכן שנדחו פעם אחר פעם על ידי אסיפת בעלי המניות. זה לא יותר מניסיון לסחוט את בעלי המניות האחרים. יצוא פועלת על פי עקרונות מחמירים של ממשל תאגידי".

זלמן שובל, צילום: דנה קופל זלמן שובל | צילום: דנה קופל זלמן שובל, צילום: דנה קופל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות