אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי הפיצול - הביטקוין חוזר לשבור שיאים ומתקרב ל-3,300 דולר צילום: בלומברג

אחרי הפיצול - הביטקוין חוזר לשבור שיאים ומתקרב ל-3,300 דולר

בשבוע שעבר עבר הביטקוין פיצול לשני מטבעות נפרדים - ביטקוין וביטקוין קאש. הפיצול הביא למתיחות רבה סביב המסחר בביטקוין, ולירידה בערכו. שווי השוק של כלל מטבעות הביטקוין חצה לראשונה את רף ה-50 מיליארד דולר

07.08.2017, 10:27 | גיל קליאן

אחרי הפיצול בביטקוין - המטבע הווירטואלי חזר לשבור שיאים והוא מתקרב למחיר של 3,300 דולר למטבע. הביטקוין נסחר היום (ב') תמורת 3,276 דולר.

קראו עוד בכלכליסט

בשבוע שעבר עבר הביטקוין פיצול (Hard Fork), במסגרתו פוצל המטבע לשני מטבעות נפרדים - ביטקוין וביטקוין קאש (Bitcoin Cash). הפיצול נבע ממחלוקת בין כורי הביטקוין - גופים שמפעילים את "רשם העסקאות" של המטבע הווירטואלי, הבלוקצ'יין. הכורים לא הסכימו על דרך בה יוכלו להגדיל את נפח העסקאות במטבע, ובסופו של דבר החליטו שלא להסכים, כלומר להיפרד.

המערכת של ביטקוין קאש מציעה פתרון להגדלת נפח העסקאות בביטקוין, והצלחת המטבע המפוצל תלויה בכמות הכורים שתביע בו אמון. כעת נסחר ביטקוין קאש (BCH) תמורת כ-250 דולר - או 0.08 ביטקוין "רגיל" - מה שלא ממש משקף הצלחה מסחררת למטבע החדש.

הפיצול הביא למתיחות רבה סביב המסחר בביטקוין, ולירידה בערכו. נראה כי כעת, כאשר ברור לכל המפעילים במטבע שהפיצול עבר בשלום ולא פגע ברמות האמון של הכורים בביטקוין המסורתי, מתחילים לזרום שוב כספים לביטקוין.

גל העליות בביטקוין מאז הפיצול הביא לראשונה את שווי השוק של כל מטבעות הביטקוין ליותר מ-50 מיליארד דולר. שווי השוק כעת נאמד ב-53 מיליארד דולר, ומהווה כמחצית משווי שוק כל המטבעות המוצפנים יחד.

ביטקוין, צילום: רויטרס ביטקוין | צילום: רויטרס ביטקוין, צילום: רויטרס

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות