אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
BlueteamGlobal גייסה 125 מיליון דולר צילום: עמית שעל

BlueteamGlobal גייסה 125 מיליון דולר

חברת אבטחת המידע של ג'ים רוזנטל וטום גלוסר הוקמה ממיזוג של שלוש חברות אבטחה ותעסוק בניתוח איומי סייבר. בין המצטרפים לדירקטוריון בלוטים גלובל נמנים נדב צפריר ובכירים לשעבר בשב"כ וב-8200

07.08.2017, 11:35 | הגר רבט

גיוס ענק בתעשיית הסייבר: סמנכ"ל התפעול לשעבר של מורגן סטנלי ג'ים רוזנטל ומנכ"ל רויטרס לשעבר טום גלוסר גייסו 125 מיליון דולר לצורך הקמת חברת אבטחת סייבר חדשה.

קראו עוד בכלכליסט

החברה תקרא בלוטים גלובל (BlueteamGlobal) והיא תורכב ממיזוג של שלוש חברות קיימות - BitVoyant, K2G, ו-K2 Cyber Defense. רוזנטל וגלוסר יכהנו כמנכ"ל ויו"ר החברה בהתאמה.

מצטרף לדירקטוריון. נדב צפריר, צילום: עמית שעל מצטרף לדירקטוריון. נדב צפריר | צילום: עמית שעל מצטרף לדירקטוריון. נדב צפריר, צילום: עמית שעל

החברה החדשה תעסוק במודיעין וניתוח איומי אבטחת מידע. היא תורכב מבכירים מהמגזר הפרטי ומסוכנויות ממשלתיות וביניהם הרבה שמות ישראלים. את תחום מודיעין איומי הסייבר יובילו דניאל אניס, שניהל את התחום בסוכנות הביון האמריקאית NSA ורון פלר, סגן מפקד יחידה 8200 לשעבר. את תחום הרשת האפלה יוביל גד גולדשטיין, בעברו בכיר בשב"כ.

את תחום ניהול הסיכונים בחברה יובילו אוסטין ברגלס, שעמד בראש תחום הסייבר במשרד הניו יורקי של ה-FBI, ומילאן פאטל, CTO של מחלקת הסייבר ב-FBI לשעבר. נדב צפריר, מנכ"ל Team8 ומי שהיה מפקד 8200, ייצטרף לדירקטוריון החברה. מבלוטים גלובל לא נמסר בכמה נרכשו שלוש חברות הסייבר שמרכיבות את הגוף החדש, אך סביר שחלק ניכר מ-125 מיליון הדולר של הגיוס הראשוני הופנו למטרה זו.

תעשיית הסייבר העולמית מוערכת כיום ב-84 מיליארד דולר, סכום שצפוי לגדול פי 2 בתוך חמש שנים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות