אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנהל השקעות: יש הר געש ענק שעומד להתפרץ מתחת לשוק המניות הרגוע הזה צילום: בלומברג

מנהל השקעות: יש הר געש ענק שעומד להתפרץ מתחת לשוק המניות הרגוע הזה

בארי ג'יימס, נשיא קרן ג'יימס אדוונטאג' מזהיר כי תיקון בשוק המניות הוא בלתי נמנע. "חבל רק שאיני יכול לומר מתי זה יקרה", הוסיף בראיון ל-CNBC

07.08.2017, 14:15 | שירות כלכליסט

בארי ג'יימס, נשיא קרן ג'יימס אדוונטאג' (James Advantage Fund) מזהיר כי תיקון בשוק הוא "בלתי נמנע".

קראו עוד בכלכליסט

ג'יימס השווה את השוק להר הגעש הענק בפארק הלאומי ילוסטון, שרבים מאמינים כי הוא קרוב להתפרצות. זאת, כהקבלה לשוק המניות, לאחר שהמניות המשיכו לטפס לשיאים ביום שישי. "אף שהשוק נראה נהדר – קובע שיאים חדשים, נהנה מתנופה חזרה והרווחים גבוהים - יש סיבות לדאגה", אמר ג'יימס המנהל תיקי השקעות בראיון ל-CNBC.

מלבד העלייה בהשקעות פסיביות, שלפי ג'יימס יוצרת "מנטאליות עדר" בקרב המשקיעים, הוא מאמין גם שתמונת ההכנסות לא משקפת את הסיפור המלא. "ב-18 החודשים שהסתיימו ביוני, ראינו חברות בלי הכנסות, שמפסידות כסף ובכל זאת רשמו ביצועים טובים יותר בשוק המניות מחברות מרוויחות", הוסיף. לפיכך, הוא מעריך שהביצועים של מניות רבות השנה לא משקפות את ההכנסות שלהן.

עם זאת, לטענתו האיום הגדול ביותר לראלי בשוק המניות הוא רמות המחירים הנוכחיות של המניות. "ניתוח של נתונים הנוגעים למכפילי רווח מחזוריים מותאמים מאז 1994 מצביע על כך שב-50% מהמקרים השוק ירד בתוך 12 חודשים ובשליש מהפעמים הוא ירד ביותר מ-10%", אמר.

דבריו של ג'יימס תואמים לדו"ח שפרסמו בשבוע שעבר האנליסטים של גולדמן זאקס, שטענו כי כשהערכות השווי בשוק גבוהות כל כך, ההחזרים במדד S&P 500 היו בשיעור חד ספרתי בלבד או שליליים ב-99% מהמקרים. "אין זה אומר שנחווה התפרצות הר געש בעתיד המיידי, ולשיאים האלה בשווקים לוקח הרבה זמן, אך אנחנו בהחלט בשלבים המתקדמים של המחזור הזה בשוק", אמר. "לכן צפוי לנו התיקון הבלתי נמנע, חבל רק שאיני יכול לומר מתי זה יקרה".

וול סטריט, צילום: רויטרס וול סטריט | צילום: רויטרס וול סטריט, צילום: רויטרס

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות