אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
5 טיפים וטריקים שיחסכו לכם זמן ועצבים בווטסאפ

מדריך כלכליסט

5 טיפים וטריקים שיחסכו לכם זמן ועצבים בווטסאפ

שליחת קבצים ענקיים, חיפוש קבצים שנשלחו אליכם בעבר, הפיכת אנשי קשר לקיצורי דרך, שליחת אנימציות GIF ועוד: חמש יכולות של אפליקציית הצ'ט הפופולרית בעולם, שיוכלו לשפר לכם את חוויית השימוש

07.08.2017, 22:36 | יואב סטולר
תוכנת המסרים המיידים הירוקה הפכה לחלק בלתי נפרד מחיינו, מהודעות שרשרת ועד למכתבי פיטורין. בישראל אין כמעט אדם שלא משתמש בווטסאפ באופן יומיומי, אך האם אתם באמת מכירים את כל התכונות שלה? במדריך זה תקבלו כמה טיפים שימושיים שיעזרו לכם להפיק את המקסימום מהאפליקציה הפופולרית.

1. שליחת קבצים עד 100 מגה-בייט

בחודש שעבר שיפר שירות המסרים המיידים שלו את אפשרות שליחת הקבצים בצ'ט, ועתה מאפשר לשלוח את כל סוגי הקבצים עד ל-100 מגה-ביט. ההעברה באמצעות ווטסאפ אמורה לחסוך את הטרחה שבשליחת מייל, הודות לממשק קל ופשוט במיוחד:

באנדרואיד – לחצו על סימן האטב >>> בחרו באופציית המסמך >>> ובחרו בלחיצה את את הקובץ שאותו את מעוניינים לשלוח.

ב-iOS – לחצו על סימן ה-'+' >>> בחרו באופציית המסמך >>> ובחרו בלחיצה את הקובץ שאותו את מעוניינים לשלוח.

הוספת קבצים הוספת קבצים הוספת קבצים

2. מציאת קבצים שהלכו לאיבוד

שום דבר לא באמת הולך לאיבוד בווטסאפ - למרות שלפעמים צריך לחפש לא מעט בשרשור ההודעות כדי למצוא לינק או קובץ ששלחו אליכם. אבל יש דרך פשוטה בהרבה למצוא תוכן באפליקציה. פשוט נכנסים למסך השיחה עם האדם או הקבוצה, לוחצים על שלוש הנקודות בפינת המסך ובוחרים באופציית המדיה >>> יופיע מסך המחולק לשלוש - מדיה (תמונות וסרטונים שקיבלתם, בתצוגת גלריה קלאסית), מסמכים (קובצי טקסט) ולינקים. 

איתור תמונות, מסמכים ולינקים איתור תמונות, מסמכים ולינקים איתור תמונות, מסמכים ולינקים

3. סימון ההודעות כדואר שנקרא בלי להיכנס לצ'ט

התכונה הבאה מאפשרת למשתמשי ווטסאפ לדלג על שלב קריאת ההודעות או גלילתן על גבי המסך כדי להסיר את הסימון על הודעות שלא נקראו. כך תוכלו לעשות זאת:

באנדרואיד – עליכם לבחור בקבוצה או בשיחה באמצעות לחיצה ארוכה על המסך >>> הצ'ט יודגש >>> לחצו על סימון שלוש הנקודות בחלק העליון של המסך >>> בחרו באפשרות "סמן כנקרא".

ב-iOS – עבורכם המשימה אף קלה עוד יותר: כל שעליכם לעשות הוא לבחור את הקבוצה או השיחה שאותה אתם רוצים, ולעשות עליה סווייפ ימינה.

4. יצירת קיצור דרך לשיחה עם אדם ספציפי

אם אתם מעוניינים ליצור לחצן מהיר על גבי מסך הבית של הסמרטפון עבור שיחה או קבוצה, תוכלו לעשות זאת אם אתם משתמשים באנדרואיד: לחצו לחיצה ארוכה על השיחה עד אשר זו תסומן ויופיע סרגל הכלים בחלק העליון של המסך >>> לחצו על סימון שלוש הנקודות >>> ובחרו ב"הוסף קיצור דרך לצ'ט".

הוספת קיצור דרך הוספת קיצור דרך הוספת קיצור דרך

אם תרצו, תוכלו גם להגיב להודעה ספציפית בצ'ט.

באנדרואיד - לחצו לחיצה ארוכה על ההודעה או התמונה המבוקשת >>> בחרו בסימן החץ הפונה לשמאל מתוך סרגל הכלים שנפתח בחלק העליון של המסך >>> ההודעה שתכתבו ותשלחו עכשיו תהיה מקושרת להודעה הקודמת ואף לחיצה על החלונית שתלווה אותה תוביל אל מיקומה בשיחה.

ב-iOS - לחצו לחיצה ארוכה על ההודעה או התמונה המבוקשת >>> בחרו ב"הגב" בסרגל הכלים השחור שנפתח מעליה >>> ההודעה שתכתבו ותשלחו עכשיו תהיה מקושרת להודעה הקודמת ואף לחיצה על החלונית שתלווה אותה תוביל אל מיקומה בשיחה.

5. שליחת אנימציית GIF

למה לשלוח אימוג'י או לכתוב כשאפשר להביע את עצמכם באמצעות אנימציה קצרה וקולעת? במקום לחפש את הלינק אל ה-GIF, תוכלו פשוט לבחור מתוך ספריית הגיפים של אפליקציית הצ'ט, שכוללת ספריה שלמה שלהם:

באנדרואיד - הכנסו אל תפריט האימוג'ים >>> בתחתית המסך תופיע המילה 'GIF', לחצו עליה >>> עכשיו פרוס בפניכם אוסף האנימציות וברשותכם גם מנוע חיפוש פנימי בו.

ב-iOS - לחצו על סימן ה-'+' >>> בחרו בגלריה (המקום דרכו את שולחים תמונות או סרטונים בד"כ) >>> בתחתית המסך מצד שמאל תופיע המילה GIF – בחרו בה >>> עכשיו פרוס בפניכם אוסף האנימציות וברשותכם גם מנוע חיפוש פנימי בו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות