אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ברלין: תיירים סינים נעצרו לאחר שהצדיעו במועל יד צילום: רויטרס

ברלין: תיירים סינים נעצרו לאחר שהצדיעו במועל יד

שני התיירים נלקחו לתחנת המשטרה אחרי שהצטלמו מחוץ לבניין הרייכסטאג כשהם מצדיעים במועל יד, תנועה שאסורה בגרמניה על פי החוק. בשנים האחרונות מפרסמת הממשלה הסינית רשימה שחורה של אזרחים המתנהגים בגסות בטיוליהם בעולם, במטרה ליצור הרתעה

07.08.2017, 17:59 | שירות כלכליסט
בדומה למיליוני תיירים המגיעים לגרמניה בכל שנה, ביקרו שני תיירים סינים ברייכסטאג והצטלמו מחוץ לבניין ההיסטורי. בשונה ממיליוני התיירים, שני הסינים הללו נלקחו לתחנת המשטרה לאחר שהצטלמו בתנועת מועל יד, שאסורה על פי החוק בגרמניה.

קראו עוד בכלכליסט

בעוד שאזרחי גרמניה, אוסטריה ושאר מדינות אירופה מחונכים מגיל צעיר לגבי החוקים שאוסרים על חיקוי הסמלים והמחוות שהיו נהוגים בידי הנאצים, לא ברור האם התיירים הסינים הרבים המבקרים באירופה מודעים לחוקים, שלרוב משמשים להגשת כתבי אישום נגד חברים בתנועות ימין קיצוני.

בניין הרייכסטאג בברלין, צילום: רויטרס בניין הרייכסטאג בברלין | צילום: רויטרס בניין הרייכסטאג בברלין, צילום: רויטרס

מאז שהכריזה סין על האיחוד האירופי כיעד תיירותי מאושר, זינק מספר התיירים הסינים ביבשת, מה שתורם מיליוני דולרים לכלכלות המקומיות. כך למשל מספר התיירים הסינים בגרמניה עמד ב-2014 על יותר מ-2 מיליון, כך לפי מכון מרקטור לחקר סין, מכון מחקר הפועל בברלין. ארגוני תיירות מעריכים כי עד 2020 יבקרו בסין 2.2 מיליון תיירים סינים בשנה.

במקביל למספר ההולך וגדל של התיירים הסינים בעולם, מתגברות גם התלונות על ההתנהגות שלהם. ב-2013, לדוגמא, תייר סיני בן 15 חרט על קיר בן 3,500 שנה במקדש במצרים: "דינג ג'ינהאו היה פה". הנער והוריו נאלצו לפרסם התנצלות פומבית. בניסיון לשנות את המצב החלה הממשלה הסינית מאז 2015 לפרסם "רשימה שחורה" של תיירים המתנהגים בגסות, בתקווה שהפרסום ירתיע אזרחים נוספים מהתנהגות דומה.

שני הסינים שהצטלמו במועל יד מחוץ לפרלמנט הגרמני נדרשו לשלם ערבות של 500 יורו כל אחד. דובר של המשטרה סירב לספק פרטים נוספים על התקרית, ואמר שאינו יודע אם הם עדיין בגרמניה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות