אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נכשל הניסיון להכשיר את מתחם ירקונים; הרכבת תסלול כביש גישה חלופי לתחנה סמוכה צילום: אריאל בשור

נכשל הניסיון להכשיר את מתחם ירקונים; הרכבת תסלול כביש גישה חלופי לתחנה סמוכה

יו"ר המועצה הארצית לתכנון ובנייה ניסה לבטל את ההחלטה על הריסת מרכז הקניות שהוקם לפני 20 שנה באופן לא חוקי על קרקע חקלאית, בטענה כי השטח הכרחי להמשך פעילות תחנת הרכבת סגולה. המועצה הארצית לא נענתה לבקשה והטילה על רכבת ישראל למצוא חלופות לכביש גישה לתחנה

08.08.2017, 09:29 | אמיתי גזית

רכבת ישראל תבקש היום (ג') מהמועצה הארצית לתכנון ובנייה לאפשר לה לסלול כביש גישה לתחנת הרכבת סגולה, ללא תוכנית בנייה וללא היתר.

הבקשה של הרכבת נולדה בעקבות החלטה קודמת של המועצה הארצית בחודש שעבר שלא לבטל את ההכרזה על השטח שבו שוכן פאואר סנטר ירקונים הסמוך לתחנה כשטח חקלאי.

מתחם ירקונים. ייעוד הקרקע יישמר כחקלאי, צילום: אריאל בשור מתחם ירקונים. ייעוד הקרקע יישמר כחקלאי | צילום: אריאל בשור מתחם ירקונים. ייעוד הקרקע יישמר כחקלאי, צילום: אריאל בשור

החלטת המועצה הארצית מלפני חודש היתה ניסיון אחרון להלבין את הבנייה הלא חוקית במתחם.

המרכז הוקם לפני 20 שנה באופן לא חוקי על קרקע חקלאית. ב-2012 הוצאו נגדו צווי הריסה. במשך השנים ביקשו היזמים לדחות את צווי ההריסה אך ביולי נקבע בבית משפט השלום בכפר סבא כי המתחם ייסגר וייהרס.

בקשתם של בעלי המתחם התבססה על ניסיון של אביגדור יצחקי, יו"ר המועצה הארצית לתכנון ובנייה במנהל התכנון, לבטל את ההכרזה על השטח כחקלאי, בטענה שהוא הכרחי להמשך פעילות תחנת הרכבת, אך נתקל בביקורת חריפה מצד משרד המשפטים. המועצה הארצית החליטה לשמור על ייעוד הקרקע כחקלאי, והטילה על רכבת ישראל למצוא חלופות לכביש גישה אל התחנה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות