אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עורכת דין בהתאחדות התעשיינים פוטרה בשל היריון או בעיית גישה? צילום: עמית שעל

עורכת דין בהתאחדות התעשיינים פוטרה בשל היריון או בעיית גישה?

העובדת טוענת בבקשה לצו מניעה כי פוטרה בעקבות הפיכתה לאם חד־הורית. ההתאחדות: "השליטה אימה על הכפופים לה, והעדיפה לעזוב לאחר שהוצע לה לעבור לחצי משרה". השופטת שלחה את הצדדים לגישור

08.08.2017, 09:25 | ענת רואה

האם התאחדות התעשיינים פיטרה עובדת בכירה בעקבות כניסתה להיריון ונטילת חופשת לידה ממושכת?

קראו עוד בכלכליסט

יועצת משפטית בהתאחדות התעשיינים טוענת שפוטרה מעבודתה על רקע הפיכתה לאם חד־הורית. העובדת הגישה לבית הדין האזורי לעבודה בתל אביב בקשה דחופה לקבלת צווי מניעה נגד ההחלטה לפטרה, ובה היא טוענת כי כששבה מחופשת הלידה מצאה את עצמה בחדר ריק, ללא שירותי מזכירות ואף ללא מקום חניה בבניין.

אילוסטרציה, צילום: צביקה טישלר אילוסטרציה | צילום: צביקה טישלר אילוסטרציה, צילום: צביקה טישלר

בהתאחדות התעשיינים טוענים כי עשו כל שביכולתם כדי להקל עליה בזמן הריונה ולאחר לידת בתה, אולם היא התבררה כעובדת המשליטה אימה ופחד על כפופים לה, ובתפקידה החדש, שנתפר למידותיה ולבקשתה, לא היתה הצדקה להחזיקה במשרה מלאה, ואז הוצע לה לעבור לחצי משרה, אבל היא ראתה בכך הודעת פיטורים.

בקשתה של העובדת למתן צווים ארעיים נדונה בשבוע שעבר בפני השופטת רוית צדיק, ובסיום הדיון הוחלט שהצדדים יפנו להליך גישור בפני השופטת בדימוס דינה אפרתי, במימון התאחדות התעשיינים, וככל שהעובדת תרצה להגיש תביעה היא תעשה זאת בתחילת ספטמבר.

 

 

שרגא ברוש, יו"ר התאחדות התעשיינים. לטענת העובדת, היא סבלה מהתעלמות מקצועית ואישית, צילום: עמית מגל שרגא ברוש, יו"ר התאחדות התעשיינים. לטענת העובדת, היא סבלה מהתעלמות מקצועית ואישית | צילום: עמית מגל שרגא ברוש, יו"ר התאחדות התעשיינים. לטענת העובדת, היא סבלה מהתעלמות מקצועית ואישית, צילום: עמית מגל

 

העובדת, המיוצגת על ידי עו"ד סיגל פעיל, טוענת כי היא פוטרה ממניעים פסולים וכי היא "עובדת מצוינת ומוערכת". לטענתה, ההחלטה לפטרה התקבלה כבר כשהודיעה על הריונה, וזכויותיה נרמסו מפני ש"העזה" להרות בגיל 50, וללדת את בתה הראשונה והיחידה. כשבישרה על הריונה למנכ"ל דאז יהודה שגב, הוא שאלה אותה לגילה ואמר שהיא עומדת למבחן של חצי שנה על ביצועיה. בתוך זמן מה הוחלט על סיום תפקידה כמנהלת איגוד תעשיות מוצרי צריכה ובנייה, ועם שובה מחופשת הלידה נקבע שהיא תועסק כיועצת משפטית. בינואר 2017, עם שובה לעבודה, החלה לסבול מהתעלמות מוחלטת מקצועית ואישית, ולבסוף זומנה לשימוע ופוטרה.

בהתאחדות, המיוצגת על ידי משרד הרצוג פוקס נאמן, טוענים כי העובדת השליטה אימה על הכפופים לה עד שאלו העדיפו להתפטר. כששבה לעבודה החלה בתפקיד היועמ"ש, ואז התברר כי אין הצדקה להשאירה במשרה מלאה. הוצע לה לעבור לחצי משרה עד סוף 2017, אלא שהיא ראתה בכך הודעת פיטורים. נוכח עמדתה נאלצה ההתאחדות לשלוח לעובדת הזמנה לשימוע ואז הוחלט על פיטוריה. מההתאחדות נמסר: "החלטנו על סיום היחסים עם העובדת בשל צמצום התפקיד. ההתאחדות סייעה לה במהלך כל תהליך שמירת ההיריון וההורות. לצערנו, באופן תמוה, העובדת בחרה לנקוט הליכים משפטיים אגרסיביים נגד ההתאחדות. למרות זאת, ובעידודו של בית הדין לעבודה, שלא מצא מקום להיעתר לבקשת העובדת להשיבה מיד לעבודה, ההתאחדות פועלת בכדי לסיים את ההליך בהבנה וברוח טובה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות