אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

אינטל השלימה את רכישת מובילאיי; זיו אבירם יפרוש מהחברה

אינטל תרכוש 84% ממניות מובילאיי, ותמזג אותה עם חטיבת הנהיגה האוטומטית שלה. אינטל מעריכה את ההזדמנויות בשוק מערכות רכב, הנתונים והשירותים ב-70 מיליארד דולר עד 2030. מנכ"ל אינטל: "בעקבות רכישת מובילאיי נהיה מובילי שוק"

08.08.2017, 15:42 | ניר טל

אינטל הודיעה היום (ג') על השלמת רכישת הענק של מובילאיי. החברה תרכוש 84% ממניות מובילאיי, ותעניק תקופה נוספת לבעלי מניות נוספים של חברת מערכות הנהיגה האוטונומית למכור את מניותיהם.

קראו עוד בכלכליסט

החברות הודיעו על הארכת תקופת המכרז לקבלת היענות מטעם בעלי מניות מיעוט עד ל-21 לאוגוסט וזאת ברקע למספר הארכות זמן שניתנו למועד ההיענות בחודשיים האחרונים. זאת, על אף שהחברה השיגה את הרוב הנדרש, שעמד על 67% מבעלי המניות, לאישור הצעת הרכש.

אינטל מעריכה את ההזדמנויות בשוק מערכות רכב, הנתונים והשירותים ב-70 מיליארד דולר עד 2030.

קבוצת הנהיגה האוטומטית של אינטל (Automated Driving Group - ADG) תתמזג עם מובילאיי, חברה בת של אינטל. הארגון הממוזג יוביל את מאמצי אינטל בתחום הנהיגה האוטומטית. מובילאיי תמשיך לפעול מישראל בהנהגתו של אמנון שעשוע שיתמנה לסגן נשיא בכיר של אינטל ולמנכ"ל ומנהל טכנולוגיה ראשי של מובילאיי. זיו אבירם, שותף מייסד של מובילאיי, אשר שימש כנשיא ומנכ"ל החברה עד לרכישתה על-ידי אינטל, יפרוש מהחברה עם השלמת הצעת הרכש.

מנכ"ל אינטל, בריאן קרזניץ', אמר בראיון לרשת CNBC כי "מובילאיי היא מובילה בתחום עיבוד ראייה לרכב אוטונומי, ואינטל היא כבר המובילה במעבדים לצורך נהיגה ואנחנו מאמינים שביחד אנחנו החברה הכי חדשנית כדי להוביל את הרכב האוטונומי לעתיד. השילוב יעניק כוח, ביצועים וכדאיות כלכלית ללקוחות שלנו. אנחנו מסתכלים על שוק ענק של 70 מיליארד דולר שאנחנו הולכים אליו ואנחנו רואים אותו בתור הפתרון הטוב ביותר".

לשאלה האם הם יכולים ביחד להתחרות בשילוב של טסלה ואנווידיה, שהחליפה במהירות מפתיעה את מובילאיי בתור ספקית מעבדי הראייה של טסלה, השיב קרזניץ' כי " בעקבות הרכש של מובילאיי, אנחנו רואים את עצמנו בתור מובילי השוק. אם בוחנים את השילוב מבחינת ביצועים או ביצועים ביחס לעלות, אתה רואה שאנחנו המובילים עכשיו. ואנחנו ננצח בשוק הזה".  

הכוונה של מובילאיי היא למחוק את מניותיה מהמסחר בבורסה של ניו יורק (NYSE) בהקדם האפשרי.

"יחד עם מובילאיי, אינטל היא המובילה ביצירת היסודות הטכנולוגיים הדרושים לתעשיית הרכב עבור העתיד האוטונומי.זהו אתגר הנדסי מסעיר והזדמנות צמיחה עצומה לאינטל. עוד יותר מרגש הוא הפוטנציאל של המכוניות האוטונומיות לחולל מהפך בענפים שלמים, לשפר את חברת האדם ולהציל מיליוני חיים", מסר מנכ"ל אינטל בריאן קרזניץ' בהודעת החברה. 

מימין: זיו אבירם ואמנון שעשוע, צילום: רענן כהן מימין: זיו אבירם ואמנון שעשוע | צילום: רענן כהן מימין: זיו אבירם ואמנון שעשוע, צילום: רענן כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות