אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הליך פירוק לרשתות ההכנה לפסיכומטרי זיו כספי ומעוף שנקלעו לחובות צילום: טל שחר

הליך פירוק לרשתות ההכנה לפסיכומטרי זיו כספי ומעוף שנקלעו לחובות

בית המשפט מינה את עו"ד אופיר דידי כמפרק זמני של הרשתות. ברשתות טוענים: "הקורסים נמשכים כרגיל"

08.08.2017, 19:57 | ספי קרופסקי

בית המשפט המחוזי בחיפה מינה לאחרונה את עו"ד אופיר דידי למפרק זמני רשתות ההכנה לפסיכומטרי מעוף וזיו כספי - זאת לאחר ששתי הרשתות נקלעו לחובות. עם זאת, ברשתות טוענים כי קורסי ההכנה לפסיכומטרי נערכים בהן כעת כרגיל.

בפרטי הבקשה לפירוק מעוף, שפורסמה בחודש שעבר בכלכליסט, נטען על ידי העובדים כי "במשך שנה וחצי לא שולמו למבקשים הפרשות לקרן הפנסיה ופיצויים" וכן כי "החברות (כולן בבעלות אחת לטענת המבקשים, ס"ק) הגדילו לעשות בשעה שניכו לעובדים את ההפרשות משכרם ובמקום להעבירו לקרן פנסיה, השאירו אותן בכיסם".

עוד טענו העובדים באמצעות בא כוחם, עו"ד שגיב עזרא, כי הם לא קיבלו את מלוא שכרם לחודש יוני האחרון, וכן כי חלק מהם אף לא קיבלו שכר עבור החודשים מאי ויוני.

תלמידים עושים מבחן פסיכומטרי, צילום: טל שחר תלמידים עושים מבחן פסיכומטרי | צילום: טל שחר תלמידים עושים מבחן פסיכומטרי, צילום: טל שחר

לפי הבקשה, החוב הכולל של החברה לעובדים עומד על יותר מ-388 אלף שקל, מתוכו 121 אלף שקל בגין שכר. עוד עולה כי על שמה של מעוף נרשמו כמה חברות תחת שמות שונים. אלו עסקו בנוסף לפסיכומטרי בהעברת קורסי עיצוב, הנהלת חשבונות ומזכירות, מחשבים והייטק, שפות, גישור ועוד.

עוד עולה מהבקשה כי לפני כחודשיים כינסה הנהלת החברה את העובדים והודיעה להם כי אין באפשרותה לשלם את משכורת חודש מאי האחרון. ההנהלה ביקשה לדבריהם להמשיך ולהישאר בחברה, מתוך ניסיון לבצע בה הליך הבראה, כאשר על פי הבקשה הובטח לעובדים כי ישולמו להם משכורות עבור החודשים מאי ויוני בהמשך, מה שלטענתם לא קרה בסופו של דבר.

מנהל מעוף הוא דוד לוסקי, הרשום גם כבעל המניות וגם כדירקטור. לפי אתר החברה, היא נוסדה ב-1982 ומאז הפכה להיות "המכללה הגדולה והמקצועית ביותר באזור הצפון והשרון". עוד נכתב כי היא מונה כיום מספר סניפים ופועלת בפריסה גיאוגרפית רחבה: בחדרה, נתניה, כפר סבא, בעפולה, טבריה, צפת, חיפה, עמק חפר, אשדוד, באר שבע, אופקים ועוד.

צוות ההוראה, לפי האתר, מונה 120 מרצים ועובדי מנהלה, בהם מזכירות והנהלה מקצועית, הנותנת שירותים ליותר מ-4,000 סטודנטים מדי שנה. מנגד, על הבקשה חתומים תשעה מעובדי החברה, ומדבריהם עולה כי בניגוד למה שנכתב באתר החברה, נכון לעכשיו מועסקים בה כ-30 עובדים ולומדים בה כ-250 תלמידים.

באפריל האחרון החליט בית המשפט המחוזי לקבל את בקשת הפירוק של עובדי רשת היי קיו שגם היא עוסקת בהכנה לפסיכומטרי. החברה הוצבה למכירה ואכן נקנתה על ידי Global university system הבינלאומית תמורת 3.3 מיליון שקל, לאחר שעובדיה הגישו בקשת פירוק, היות שלא קיבלו את מלוא המשכורת שלהם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות