אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפגישה בין ועד עובדי חברת החשמל לאוצר הסתיימה ללא תוצאות צילום: עמית שאבי

הפגישה בין ועד עובדי חברת החשמל לאוצר הסתיימה ללא תוצאות

בוועד העובדים הבהירו בפגישה כי לרפורמה השלכות מקיפות על משק החשמל, על חברת החשמל ועל אלפי עובדים שיישלחו הביתה. על פי גורמים מחברת החשמל, נציגי הממשלה התייחסו בזלזול לדרישות

08.08.2017, 20:21 | עמרי מילמן

הבוקר נפגשו נציגי ועד עובדי חברת החשמל עם נציגי הממשלה, מנכ"ל האוצר, שי באב"ד, נציגי אגף התקציבים, הממונה על השכר, משרד האנרגיה ורשות החשמל לאחר שבג"ץ שלח את הצדדים בחודש שעבר לנהל משא ומתן ללא משוא פנים ולחזור תוך 60 יום.

קראו עוד בכלכליסט

בעוד שהמדינה מבקשת להוציא את ייצור החשמל מידיה של חברת חשמל ולעודד תחרות בענף, העובדים מתעקשים להשאיר חלק מהייצור בידי החברה. לטענתם המהלך עלול לפגוע באלפי עובדים.

מיקו צרפתי ראש ועד עובדי חברת החשמל, צילום: עמית שאבי מיקו צרפתי ראש ועד עובדי חברת החשמל | צילום: עמית שאבי מיקו צרפתי ראש ועד עובדי חברת החשמל, צילום: עמית שאבי

גורמים מחברת החשמל שהיו בפגישה טענו כי נציגי הממשלה התייחסו בזלזול לדרישות. וכי לא ניתנו הסברים לגבי השאלה כיצד מתגבשת הרפורמה המשמעותית כאשר בין המודל של החברה לבין המודל של המדינה ישנם פערים משמעותיים.

במהלך הפגישה הבהיר ועד העובדים כי לרפורמה בעלת השלכות מקיפות על משק החשמל, ועל חברת החשמל בפרט שתשלח הביתה אלפי עובדים וחייבים להתייחס ברצינות ובצורה מעמיקה ותפקידו של הועד להגן על העובדים ולשמור על פרנסתם.

שלשום חשף "כלכליסט" כי ועד העובדים של החברה העביר מסמך הכולל 100 שאלות בנושא הרפורמה שהתמקד באופן בו המדינה מתכונת לנהל את המהפך בענף, במטרה להוכיח כי היא לא ערוכה אליו.

מנגד, נציגים מהממשלה שלקחו חלק בדיונים טוענים כי כלל אין קשר בין השאלות של הועד לבין הרפורמה עצמה ובכל מקרה השאלות ייבחנו לעומק וייזכו להתייחסות בהמשך.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות