אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חטיבת הפרימיום של דלתא הקפיצה את הכנסות ב-36% צילום: אלעד גרשגורן

חטיבת הפרימיום של דלתא הקפיצה את הכנסות ב-36%

יצרנית מוצרי ההלבשה הישראלית סיימה את הרבעון השני עם הכנסות של 340 מיליון דולר - הרווח הנקי עלה ב-14% ל-8.8 מיליון דולר. המנכ"ל אייזק דבח: "אנו בוחנים הזדמנויות רכישה חדשות"

09.08.2017, 10:18 | ניר טל

חברת דלתא גליל תעשיות מסכמת רבעון שני עם עלייה מעודדת בשורה העליונה ובשורה התחתונה של הדוחות. החברה שבשליטתו וניהולו של אייזק דבח (48.7%) סיימה את הרבעון עם עלייה של 14% ברווח הנקי (המיוחס לבעלי המניות) ל-8.8 מיליון דולר, בהשוואה ל-7.8 מיליון דולר ברבעון המקביל. דלתא הודיעה במקביל לפרסום הדוחות על חלוקת דיבידנד של 4.25 מיליון דולר.  

קראו עוד בכלכליסט

בדומה לרבעונים קודמים, גם הדוח הנוכחי מושפע מרכישת הענק שביצעה דלתא במהלך הרבעון השלישי של שנת 2016, במסגרתה רכשה את חטיבת מותגי הפרימיום CBC תמורה 120 מיליון דולר. הפעילות החדשה מגדילה מהותית את מחזור ההכנסות ושיעור הרווחיות הגולמית ומאידך גוררת עימה בשלב זה הוצאות תפעול גבוהות. דלתא סיימה את הרבעון עם צמיחה של 36% בהכנסות ל-340 מיליון דולר, בהשוואה ל-250 מיליון דולר ברבעון המקביל. הצמיחה מיוחסת לרכישת חטיבת מותגי הפרימיום כאמור, שתרמה 68 מיליון דולר להכנסות.

במונחים אורגנים (בנטרול הפעילות שנרכשה) מציגה יצרנית מוצגי ההלבשה צמיחה של 9% במכירות לרבעון. פילוח גיאוגרפי של תוצאותיה משקף צמיחה בשוק העיקרי של החברה בארה"ב (שאחראי לקרוב ממחצית הרווח התפעולי ברבעון) שבו רשמה הכנסות של 203 מיליון דולר, עלייה של 10% בהשוואה לרבעון המקביל במונחים אורגנים.מאידך, פעילותה של דלתא בגרמניה, באמצעות שיסר, רשמה במהלך הרבעון הפסד תפעולי של 1.2 מיליון דולר, על אף גידול של 4% בהכנסות.

העלייה במכירות תורגמה לעלייה ברווח הגולמי שהסתכם בכ- 124 מיליון דולר, לעומת 75 מיליון דולר ברבעון מקביל. הרווח התפעולי הסתכם ב-17.7 מיליון דולר, בהשוואה ל-13.5 מיליון דולר בתרבעון המקביל – עלייה של 30%. ואולם, שיעור הרווחיות התפעולית נשחק מעט, ועמד על 5.2%, לעומת 5.4% ברבעון המקביל, בעיקר בשל עלייה של 66% בהוצאות המכירה והשיווק ושל 104% בהוצאות הנהלה. התחזקות השקל מול הדולר גרמה לעלייה בהוצאות השכר, וגם לכך היתה השפעה על שיעור הרווח התפעולי.

במסגרת תהליכי ההתייעלות שנוקטים בדלתא מאז רכישת CBC  מכרה החברה במהלך הרבעון מבנה של חטיבת הפרימיום (עסקה שהניבה רווח הון של 3 מיליון דולר) וזאת לאחר שסגרה מספר סניפים בארה"ב.

נכון לסיכום הרבעון השני בקופתה של דלתא מזומנים בהיקף של 100 מיליון דולר. בהתייחס לזה אומר אייזק דבח בהודעת החברה כי הם "בוחנים הזדמנויות רכישה אסטרטגיות". החברה אישרה את תחזיותיה הקודמות, לפיהן תציג בסוף שנת 2017 הכנסות של 1.37-1.33 מיליארד דולר (13%-16% צמיחה ו-3% צמיחה במונחים אורגניים), EBITDA של 113-116 מיליון דולר ורווח נקי של 50-52 מיליון דולר.

אייזק דבח מנכ"ל דלתא במפעל החברה בכרמיאל , צילום: אלעד גרשגורן אייזק דבח מנכ"ל דלתא במפעל החברה בכרמיאל | צילום: אלעד גרשגורן אייזק דבח מנכ"ל דלתא במפעל החברה בכרמיאל , צילום: אלעד גרשגורן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות