אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שותפות מודיעין מדווחת  על פוטנציאל לסימני נפט בשדה בקליפורניה צילום: אריק שרוסטר

שותפות מודיעין מדווחת על פוטנציאל לסימני נפט בשדה בקליפורניה

על פי הדיווח, לאחר קידוח של 4.4 קילומטר בפרויקט שבו שותפה מודיעין נמצאו סימנים ראשוניים להימצאותו של נפט בפרויקט. המפעיל המליץ על ביצוע מבחני הפקה

09.08.2017, 10:54 | ניר טל

שותפות מודיעין אנרגיה מדווחת היום (ד') על פוטנציאל להימצאותו של נפט בפרויקט Grapevine של החברה בקליפורניה. על פי הדיווח, הנשען על דיווחי המפעיל בפרויקט (Grapevine Energy), נמצאו סימנים פוטנציאלים המעידים על פטרוליום מסוג נפט, בבדיקות מאמתות שנערכו במסגרת הקידוח שבוצע בעומק של כ-4.4 ק"מ. מודיעין מחזיקה ב-25% מהזכויות ברישיון. 

קראו עוד בכלכליסט

עוד עולה מהדיווח כי המפעיל בפרויקט המליץ לשותפות להמשיך ולבצע מבחני הפקה בעתיד. בשלב זה טרם פורסם מתי יחלו השותפויות בביצוע מבחני הפקה ומהי עלותם הכוללת עבור מחזיקי יחידות ההשתתפות, אם כי בשותפות מעריכים שהדבר יצא לפועל בתוך מספר שבועות. כל עוד לא בוצעו מבחני הפקה, מוקדם לקבוע האם מדובר על תגלית.

על פי ממצאי דו"ח המשאבים בפרויקט שפורסם בחודש מאי האחרון, המתייחס לשני פרוספקטים בשטח הרישיון, האומדן הטוב ביותר נוקב בהערכה מצרפית של 17.5 מיליון חביות. דוח המשאבים היה הטריגר שהביא את מודיעין לאשר ביצוע קידוח בעלות של 2 מיליון דולר לפני שלושה חודשים. הבשורה הנוכחית מצטרפת לדיווח של מודיעין בחודש שעבר על מציאת סימני נפט ברישיון השני שבו מחזיקה בקליפורניה - 'Mountain View'. גם במקרה זה בחרו השותפות בפרויקט לפנות לביצוע מבחני הפקה בשבועות הקרובים.

שותפות מודיעין, שבשליטת צחי סולטן ואי.די.בי פתוח, היא אחת מבין מספר שותפויות שפנו בשנתיים האחרונות לרכישת נכסי נפט בחו"ל, ובפרט נכסים יבשתיים בארה"ב שעלות הקידוח בהם מוערכת במיליוני דולרים בודדים. על פי האסטרטגיה של מודיעין, היא רוכשת זכויות לצד שותפים נוספים ובשיעורים נמוכים יחסית.

נכון להיום, לשותפות שני נכסי נפט בארה"ב – החזקה של 24.75% מפרויקט Mountain View ו-25% מפרויקט Grapevine. בראשון החלה לקדוח בסוף חודש יוני לאחר ביצוע של סקר סייסמי (3D) בשנת 2016 ובעלות כוללת של 1.5 מיליון דולר. בימים אלה מתבצע קידוח יבשתי נוסף שבו היא שותפה, בפרויקט GrapveVine, בהשקעה של 2 מיליון דולר. קידוח זה צפוי להסתיים בתום פרק זמן של חודשיים.

לאחרונה דיווחה השותפות כי היא נמצאת במו"מ עם שותפים נוספים לרכישת זכויות בשלושה פרויקטים שונים לחיפוש נפט באזור Kern שבקליפורניה. אלה יידרשו את אישור בעלי יחידות ההשתתפות במודיעין באסיפה שתתכנס בתחילת חודש אוגוסט.

צחי סולטן, צילום: אוראל כהן צחי סולטן | צילום: אוראל כהן צחי סולטן, צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות