אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אקזיט מקומי: Gett רכשה את Streetsmart הישראלית

פרסום ראשון

אקזיט מקומי: Gett רכשה את Streetsmart הישראלית

החברה הנרכשת פיתחה מערכת לניהול ציי מוניות, שמאפשרת לייעל את הפעלת כלי הרכב בהתאם לדרישות הלקוחות. גט צפויה להשתמש בטכנולוגיה להוזלת עלויות לנהגים ושיפור כלי בינה מלאכותית שהיא מפתחת. סכום הרכישה מוערך במיליוני דולרים בודדים

09.08.2017, 11:05 | מאיר אורבך
חברת שיתוף הנסיעות Gett, רכשה את חברת הסטארט-אפ הישראלית סטריטסמארט (Streetsmart) שפיתחה מערכת ייעודית לניהול ציי מוניות. החברות לא מסרו את סכום הרכישה אבל על פי הערכת "כלכליסט", הוא עומד על מיליוני דולרים בודדים.

קראו עוד בכלכליסט

סטריטסמארט פיתחה אפליקציה שמתכננת מסלולים אופטימליים מותאמים אישית לנהגים, בהתאם לנתוני זמן אמת, במטרה לקצר את הזמן עד לאיסוף הנוסע הבא. כך, מסייעת האפליקציה לנהגי Gett בכל העולם למקסם את רווחיהם ולהפחית את זמן ההמתנה של הנוסעים, תוך הגדלת היעילות הכוללת של הצי.

הטכנולוגיה מאפשרת אופטימיזציה של ציים גדולים עם אלפי כלי רכב תוך התחשבות במיקומם, כלומר ניצול נכון יותר של היצע הרכב ופיזור נכון יותר של הצי בהתאם לביקוש הנסיעות. רכישה זו מצטרפת למספר עסקאות גדולות אותן ביצעה Gett לאחרונה, בהן את חברת Juno בארצות הברית ואת חברת המוניות השחורות הבריטית Radio Taxis בבריטניה.

עובדי סטריטסמארט עובדי סטריטסמארט עובדי סטריטסמארט

סטריטסמארט הוקמה ב-2015 על ידי המנכ"ל אסף רוז, מנהל טכנולוגי מנוסה (לשעבר CTO בטרווייז'ן) והממציא יובל נצר, מומחה ללמידה ממוחשבת, שהיה אחד העובדים הראשונים במרכז המו"פ הישראלי של גוגל. צוות המייסדים כלל גם את סמנכ"ל הפיתוח, גלעד חן, יזם טכנולוגיה מנוסה, שהקים מספר חברות ענן והאלגוריתמאי הראשי יבגני בגלפור, מומחה לאלגוריתמים ומייסד טונרה. החברה גייסה 2 מיליון דולר ומעסיקה 6 עובדים

בוריס קורנפלד, סמנכ"ל הפיתוח של Gett מסר: "קבוצה של אנשים כה מוכשרים מהווה תוספת משמעותית לצוות החזק של בינה מלאכותית שכבר קיים ב-Gett. הטכנולוגיה של סטריטסמארט תסייע לנו לשמר את מקומנו כמובילים טכנולוגיים בארץ ובעולם. ובצד העסקי, הטמעת הטכנולוגיה תאפשר לנו לשפר את יעילות השירות לנהגים ולנוסעים כאחד".

אסף רוז, מייסד החברה הנרכשת, מסר: "אני מוביל את סטריטסמארט בשנתיים החולפות עם צוות חזק וטכנולוגיה חדשנית - השילוב הבסיסי הנחוץ להצלחתו של סטרטאפ. Streetsmart פיתחה טכנולוגיה ייחודית שממקסמת ומייעלת כיום פעילותם של נהגים רבים בניו יורק. אנחנו שמחים על ההזדמנות להפוך את הטכנולוגיה לנגישה למאות אלפי הנהגים של גט ועל יכולתנו לתרום ולהשפיע על חיי כולנו בדרכנו להיות צרכנים וספקים של תחבורה חכמה".

חברת Gett מעסיקה 1,600 עובדים בישראל, ארצות הברית, בריטניה ורוסיה. החברה גייסה עד כה 640 מיליון דולר לרבות גיוס ענק של 300 מיליון דולר מפולקסווגן. היא הוקמה ב-2010 על ידי דייב וייסר ורועי מור.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות