אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מיילים, קניות ורשתות חברתיות - כמה זמן אתם מבזבזים בעבודה בסמארטפון צילום: שאטרסטוק

מיילים, קניות ורשתות חברתיות - כמה זמן אתם מבזבזים בעבודה בסמארטפון

סקר חדש מגלה שעובדים מבלים כמעט שעה בכל יום עבודה בעניינים פרטיים בטלפון הנייד. המנהלים, אגב, בטוחים שמדובר בהרבה פחות זמן מכך

09.08.2017, 15:34 | שירות כלכליסט
שופינג, רשתות חברתיות ואימיילים פרטיים - עובדים מבזבזים כמעט שעה בכל יום בסמארטפון שלהם על עניינים שאינם קשורים לעבודה. המנהלים הבכירים שלהם , אגב, חושבים שהם מבזבזים הרבה פחות מכך.

קראו עוד בכלכליסט

סקר חדש של חברת משאבי האנוש OfficeTeam בקרב עובדים ומנהלים מצא שעובדים מעידים כי במהלך יום עבודה הם משתמשים בסמארטפון שלהם לפעילויות פרטיות במשך 56 דקות. מדובר בכמעט 5 שעות בכל שבוע. לעומת זאת, מנהלים בכירים מעריכים שהעובדים שלהם מבזבזים רק 39 דקות בכל יום בסמארטפון בעניינים פרטיים. בנוסף, עובדים הודו כי הם מבזבזים כ-42 דקות בכל יום על סידורים פרטיים. בסך הכל, עובדים מבלים יותר מ-8 שעות בכל שבוע עבודה על פעילויות שלא קשורות לעבודתם.

הפעילוית הפופולאריות ביותר בסמארטפון כוללות לפי העובדים התעסקות באימיילים פרטיים (30%) וברשתות חברתיות (28%). לשם השוואה, מנהלים בטוחים שגוזל הזמן העיקרי של העובדים (62%) הוא הרשתות החברתיות.

בעוד שהמנהלים בטוחים שהעובדים משתמשים בסמארטפון כדי לשוטט ברשתות החברתיות, העובדים מעידים כי לרוב הם עסוקים במייל הפרטי שלהם, צילום: שאטרסטוק בעוד שהמנהלים בטוחים שהעובדים משתמשים בסמארטפון כדי לשוטט ברשתות החברתיות, העובדים מעידים כי לרוב הם עסוקים במייל הפרטי שלהם | צילום: שאטרסטוק בעוד שהמנהלים בטוחים שהעובדים משתמשים בסמארטפון כדי לשוטט ברשתות החברתיות, העובדים מעידים כי לרוב הם עסוקים במייל הפרטי שלהם, צילום: שאטרסטוק

העובדים הצעירים, בני ה-18 עד 34 הם בזבזני הזמן הגדולים ביותר. הם מבלים 70 דקות ביום בטלפון הנייד ועוד 48 דקות בסידורים שאינם קשורים לעבודה. הניסיונות של מעסיקים לחסום אתרי אינטרנט מסויימים במחשב העבודה כדי למנוע מעובדים לבזבז זמן לא ממש יעילים שכן יותר ממחצית מהעובדים (58%) פשוט משתמשים בסמארטפון שלהם כדי לעקוף את החסימה של המעסיק. המנהלים, אגב, לא מודעים להיקף התופעה. רק 39% מהם חושבים שעובדים משתמשים באופן קבוע בסמארטפון כדי לעקוף חסימת אתרים במחשב. עקיפת החסימות אופייני יותר לגברים מאשר לנשים. 68% מהעובדים הגברים משתמשים בטלפון הנייד באופן קבוע כדי להיכנס לאתרים שחסומים על ידי המעסיק, זאת בהשוואה ל-43% מהנשים. עם זאת, תופעת חסימת האתרים קורית רק בכמחצית ממקומות העבודה. 48% מהעובדים העידו כי אצלם המעסיקים לא חוסמים כלל אתרי אינטרנט.

הבדל נוסף בין גברים לנשים הוא סוג השימוש שהם עושים בנייד בזמן העבודה. בעוד שגברים משתמשים בטלפון הנייד לרוב בשביל לבדוק מיילים שאינם קשורים לעבודה (32%), נשים משוטטות יותר ברשתות החברתיות (33%).

הסקר נערך בקרב למעלה מ-300 עובדים בארה"ב שמועסקים בסביבה משרדית ולמעלה מ-300 מנהלים בחברות אמריקאיות שמעסיקות יותר מ-20 עובדים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות