אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אושרו 2 תוכניות בנייה ל-8,600 דירות באשקלון

אושרו 2 תוכניות בנייה ל-8,600 דירות באשקלון

בנוסף אישרה הוועדה לקידום מתחמים מועדפים לדיור במינהל התכנון להפקדה תוכנית לבניית 900 יח"ד ביישוב אִכְּסָאל בגליל התחתון

09.08.2017, 16:08 | ענת דניאלי

הותמ"ל, הוועדה לקידום מתחמים מועדפים לדיור במינהל התכנון, אישרה היום (ד') כ-8,600 יח"ד בשתי תוכניות לשכונות מגורים באשקלון. קידום התוכניות החל לפני כתשעה חודשים וכעת הן מאושרות סופית לאחר הדיון בהתנגדויות.

קראו עוד בכלכליסט

בנוסף, הוועדה אישרה להפקדה תוכנית לבנייה של כ-900 יח"ד ביישוב אִכְּסָאל בגליל התחתון.

תוכניות המגורים באשקלון כוללות כ- 8,600 יח"ד בשתי תכניות. האחת בצפון העיר, בסמיכות לקו הרכבת ממזרח. התוכנית כוללת תוספת של 4,600 יחידות דיור, מבני ציבור, כ-124 אלף מ"ר לתעסוקה, כ-101 אלף מ"ר לתעשייה, שטחי מסחר, ושטחים ציבוריים פתוחים. כמו כן התוכנית מסדירה מסילה ותחנת רכבת מתוכננת לצפון העיר, ומציעה הרחבה של מתקן טיהור השפכים של העיר אשקלון.

הדמייה תוכנית "אבן עזרא" באשקלון הדמייה תוכנית "אבן עזרא" באשקלון הדמייה תוכנית "אבן עזרא" באשקלון

תוכנית נוספת נקראת "אבן עזרא" בצפון-מזרח אשקלון והיא התוכנית כוללת תוספת של כ-4,000 יחידות דיור במגוון טיפוסי מגורים, חלקם עם שימושים מסחריים, כ-32,500 שטחי תעסוקה, שטחים ציבוריים ועוד.

מדובר בתמהיל בינוי מגוון אשר כולל בנייה בגובה של 14-7 קומות ובצפיפות של 15 דירות לדונם. תוכניות אלה מצטרפות ליתר התוכניות אשר קודמו באמצעות הותמ"ל במסגרת הסכם הגג באשקלון, ויחד מוסיפות כ-25,000 יח"ד לעיר. 

התוכנית באכסל כוללת כאמור תוספת של 900 יח"ד. בנוסף, התוכנית כוללת שטחים ציבוריים פתוחים ופארק בסמוך לנחל כיסלות. כמו כן 6,000 מ"ר שטחי מסחר ו-42 אלף מ"ר שטחי תעסוקה ותעשייה. בחלק הדרומי של התוכנית מתוכננים מבני מגורים משותפים של 12-4 יח"ד בבניינים של עד 6  קומות.

מתכננת הוועדה, דקלה פרסיקו: "התוכנית שאושרה היום באשקלון נותנות מענה למדיניות הממשלה למתיחת אזורי הביקוש ומאפשרות את המשך פיתוחה של אשקלון כעיר מרכזית במרחב. התוכנית באכסאל נותנת מענה לצורך של תושבי היישוב וסביבתו על גבי קרקע מדינה, תוך שמירה על ערכי הטבע והנוף ברכס הרי נצרת וחיבורם לאכסאל".

היישוב הערבי אכסאל בגליל התחתון , צילום: ויקיפדיה היישוב הערבי אכסאל בגליל התחתון | צילום: ויקיפדיה היישוב הערבי אכסאל בגליל התחתון , צילום: ויקיפדיה

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות