אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אובר נפטרת משירות הליסינג שלה בעקבות הפסדים קיצוניים

אובר נפטרת משירות הליסינג שלה בעקבות הפסדים קיצוניים

החברה הקימה את המערך כדי לאפשר לנהגים שלא יכולים לקנות רכב להצטרף לשורותיה. שנתיים לאחר ההשקה, אובר שוקלת לסגור או למכור אותו, בשל הפסדים גדולים פי 18 משצפתה

09.08.2017, 16:45 | עומר כביר
אובר סוגרת את תוכנית החכרת הרכב שלה בארה"ב, אחרי שגילתה שהפסדיה עבור כל רכב גדולים פי 18 מכפי שחשבה בעבר – כך מדווח הוול סטריט ג'ורנל, על סמך מקורות בעלי ידע בנושא.

קראו עוד בכלכליסט

אובר השיקה את שירות הליסינג לפני כשנתיים, במטרה למשוך נהגים שדירוג האשראי שלהם מנע מהם לרכוש מכוניות משלהם. בתחילה סברו באובר שהפסדיה מכל רכב שמוחכר בשירות עומדים על 500 דולר, ואולם לפי הפרסום - דירקטוריון החברה גילה לאחרונה שאלו עומדים על 9,000 דולר לרכב – כמחצית ממחיר המחירון שלו.

אפליקציית אובר, צילום: בלומברג אפליקציית אובר | צילום: בלומברג אפליקציית אובר, צילום: בלומברג

הפסדי החברה עמדו ב-2016 על 3 מיליארד דולר, מה שהוביל אותה לסדרת מהלכי התייעלות - והפסדי שירות הליסינג שהתגלו עתה הובילו את ההנהלה לבטלו. מערך החכירה צפוי להיסגר או להימכר לגורם חיצוני. הפסקת פעילות השירות יכולה להשפיע על 500 עובדים, מתוך כ-15 אלף בסך הכול, שיאבדו את מקום עבודתם או יועברו לחברה אחרת.

המהלך מצטרף להחלטה של אובר מיולי למזג את פעילותה ברוסיה עם המתחרה המקומית יאנדקס, על רקע קשיים לתפוס עמדה משמעותית בשוק והמאמצים לצמצום הפסדיה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות