אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שלומי קוריאט: "מיציתי את תפקיד העבריין" צילומים: Razvan Rosca

שלומי קוריאט: "מיציתי את תפקיד העבריין"

לקראת צאתו של סרט הילדים "מבצע ביצה" בהשתתפותו מספר קוריאט על תפקיד המבוגר האחראי לצד ירון ברלד, מתוודה על הפצעים האישיים שאיתם הוא מתמודד בסדנאות שהוא מעביר לבני נוער, ומצהיר שלעולם לא יגלם שוב את אבי הטחול מ"הבורר"

10.08.2017, 08:40 | אור סיגולי

אף שהוא מתחזק קריירה שכוללת אינספור הופעות בטלוויזיה, בקולנוע ועל הבמה, יש משהו אחד שהשחקן שלומי קוריאט לא מעוניין לעשות יותר. "הדבר היחיד שאני אסרב לו, אלא אם כן יהיה בזה אתגר פיזי או נפשי יוצא דופן, הוא הצעה לגלם שוב את אבי הטחול", הוא אומר בהקשר לדמות שפרסמה אותו בסדרת הלהיט "הבורר". "אני רוצה לעשות דמויות מוקצנות לצד האחר, חלשות יותר בעלילה. את תפקיד העבריין מיציתי".

מאז גילם את אחת הדמויות האהובות ביותר בטלוויזיה הישראלית, קוריאט (40) ממשיך לחפש את עצמו בתפקידים מסוגים שונים. הוא כבר הופיע בסרט "תפוחים מן המדבר", שם גילם אב דתי ושמרן שמונע מבתו ללכת בעקבות לבה, והשתתף בהצגות תיאטרון כמו "שלא תתעורר הילדה", "ארבע על ארבע" ו"מסע הטבעות".

בסוף השבוע הקרוב תעלה לאקרנים הקומדיה החדשה לילדים בהשתתפותו, "מבצע ביצה" של הבמאי אלון גור־אריה, שם הוא מגלם את קותי, בחור מפוקפק שמנסה לחמוס ביצת נשר נדירה על מנת להפוך אותה למנת חביתה מנצחת בתוכנית ריאליטי של בישול. "אמנם גם בסרט הזה אני הרע", הוא מודה, "אבל זה מגיע ממקום אחר, משהו בין לואי דה פינס לזאב רווח. אין מה לעשות, אנחנו צריכים גם את הרעים.

שלומי קוריאט בסרט "מבצע ביצה", צילומים: Razvan Rosca שלומי קוריאט בסרט "מבצע ביצה" | צילומים: Razvan Rosca שלומי קוריאט בסרט "מבצע ביצה", צילומים: Razvan Rosca

"לשמחתי הרבה, ואני אומר את זה בזהירות, אף שיש הרבה מאוד קיבעון בתחום הליהוק בתעשיית הקולנוע והטלוויזיה, אני לא מרגיש שנפלתי לטייפקאסט של העבריין. מאז אבי הטחול עשיתי הרבה דברים שונים מהדמות שהכי מזוהה איתי".

"מבצע ביצה", בכיכובם של חיים אוסדון, דנה סמו, טל מוסרי ואסף אשתר, הוא אחד מסרטי הילדים המהנים ביותר שנעשו בארץ לאחרונה, ויש בו הומור פרוע מהסוג שלא כל כך רואים פה. "זו הפעם הראשונה שאני עושה משהו בז'אנר הזה. זה נורא כיף כי היה כאן מקום לתת חופש לטירוף. בדרך כלל התהליך הוא עבודה סיזיפית על הטקסט וחזרות, אבל אלון גור־אריה הגיע ממקום אחר.

קוריאט (שני מימין) ועם קאסט הסרט "מבצע ביצה". הומור פרוע מהסוג שנדיר לראות פה, צילומים: Razvan Rosca קוריאט (שני מימין) ועם קאסט הסרט "מבצע ביצה". הומור פרוע מהסוג שנדיר לראות פה | צילומים: Razvan Rosca קוריאט (שני מימין) ועם קאסט הסרט "מבצע ביצה". הומור פרוע מהסוג שנדיר לראות פה, צילומים: Razvan Rosca

מצד אחד, הוא ידע בדיוק מה הוא רוצה, אבל כשהיינו על הסט הוא פשוט נתן לדברים להיות. גם דברים שלא תוכננו נכנסו. בכל זאת, אני חולק את רוב זמן המסך שלי עם ירון ברלד, ואתה אף פעם לא יכול לדעת מה יקרה איתו, צריך להיות מוכן לכל דבר. הרגשתי לעתים כמו המבוגר האחראי בצוות שלנו, אבל זה התאים לדינמיקה של הדמויות".

חוסר ביטחון והתקפי חרדה

אף שקוריאט מזוהה בעיקר עם קומדיה עוד מימיו בשלישיית פרוזאק, הוא מעולם לא הסתיר את החלקים הקשים ביותר של תחילת הקריירה שלו, ובעבר התוודה על חוסר ביטחון עצמי והתקפי חרדה. את הזיכרונות האלה הוא מנתב לאחרונה לטובת סדנאות העצמה לצעירים, בעיקר לתלמידי תיכון וחיילים. "לפני ארבע או חמש שנים קיבלתי טלפון ממוסד כלשהו שביקש ממני לדבר עם נוער בסיכון שהושפעו מאוד מ'הבורר'. כשחשפתי את הסיפור האישי שלי, ראיתי שהם מגלים הזדהות ושזה בעצם מעניין אותם הרבה יותר מאיך עושים טלוויזיה. מאז זה צבר אצלי תאוצה ונפח, והפכתי את זה לשיטה מסודרת שאני מעביר בסדנאות, ושם אני גם מטפל בפצעים שלי עצמי, זו תרפיה גם בשבילי".

קוריאט (במרכז) בתפקיד אבי הטחול. "רוצה לעשות דמויות חלשות יותר", צילום: אוהד רומנו קוריאט (במרכז) בתפקיד אבי הטחול. "רוצה לעשות דמויות חלשות יותר" | צילום: אוהד רומנו קוריאט (במרכז) בתפקיד אבי הטחול. "רוצה לעשות דמויות חלשות יותר", צילום: אוהד רומנו

מאז גילה את התחום, קוריאט מסרב לוותר עליו. "זה חלק מהעשייה שלי בדיוק כמו משחק. נורא חשוב לי לדבר עם בני נוער שלפעמים לא מוצאים את הדרך שלהם ואין להם שאיפה או יעד. אני שומע אותם אומרים 'אין לי חלום', וזה נורא מצער שצעירים כל כך עסוקים בלשרוד בהווה שלהם עד שהם לא יכולים לחשוב קדימה, איך לבנות את העתיד שלהם. אני לא מציג להם תורה שלפיה אם יעשו א', ב' וג' אז הכל יהיה ורוד, אבל דרך הסיפור האישי שלי הם מצליחים לראות נקודות אור. הדבר הכי חשוב הוא להאמין בעצמך, כי אף אחד לא יגדיר לך מי אתה ומהן היכולת שלך", הוא מפרט. "זה נכון שיש קשיים כל הזמן, אבל ברגע שאתה שם לעצמך יעד, אז אתה מנהיג ולא אחד מהעדר. אני לא בחרתי בעבודה של שמונה עד חמש, אלא בקריירה לא יציבה, וזה סיכון. יש תמיד מאבק פנימי בינך לבין האני האחר שלך שמעלה פחדים וחששות - אולי אני לא מתאים? מה יגידו עליי? זה מייצר חשיבה שלילית".

קוריאט גם לא מתכחש להיבט הגדול יותר של האמונה. "אני מאמין שמישהו מלמעלה שומע ומכוון. גם בתורה כתוב: אתה רוצה משהו, תעשה את ההשתדלות. אז אני אומר אותו הדבר - לא מספיק להגיד 'אני רוצה', אדם צריך לעשות הכל כדי להגשים את עצמו, לעבוד בשביל זה, ומשם הוא יתחיל להתקרב ליעד שלו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות